PIŁKA NOŻNA: Seniorzy mogą nie wrócić na boiska

Sport

PIŁKA NOŻNA: Seniorzy mogą nie wrócić na boiska

18.03.2021
autor: M
15 marca Mazowiecki Związek Piłki Nożnej ogłosił, że w związku z dodatkowymi obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd na terenie województwa mazowieckiego, jeszcze wtedy wydawało się, że do 28 marca zawiesza wszystkie seniorskie rozgrywki ligowe.

17 marca po południu okazało się jednak, że to nie koniec wydłużenia trwania obostrzeń. Tego dnia rząd poinformował o wprowadzeniu tzw. lockdownu w całym kraju do 9 kwietnia. W tym czasie zakazane jest korzystanie z publicznych obiektów sportowych, z wyłączeniem sportu profesjonalnego. W przypadku piłki nożnej oznacza, to, że zawieszone zostają wszystkie rozgrywki od IV ligi w dół.
Tak znaczne wydłużenie zawieszenia rozgrywek już teraz stawia pod ogromnym znakiem zapytania dokończenie sezonu. Gdyby piłkarze powrócili na boiska 10 kwietnia praktycznie całą rundę wiosenną musieli by grać co 3-4 dni. Na amatorskim poziomie rozgrywek, gdzie piłkarze trenują i grają dopiero po pracy takie rozwiązanie w zasadzie byłoby nie do pogodzenia z pracą zawodową.
Gdyby runda rewanżowa wystartowała jednak 10 kwietnia, to czekać nas będzie od razu hitowe starcie wicelidera z liderem. Na ten dzień o godz. 15. Sokół zaplanował bowiem mecz w Wieliszewie z Bugiem.

Dobrą wiadomością jest zezwolenie na planowe wystartowanie rozgrywek młodzieżowych. W najbliższy weekend do rozgrywek powrócą m.in. juniorzy młodsi Bugu. Rocznik 2004 zagra 20 marca o godz. 14. w Ząbkach z Ząbkovią II.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość