PIŁKA NOŻNA: Reprezentantka Łotwy rozbiła Loczki (FOTO)

22.03.2023
Trzy gole zdobyte przez reprezentantkę Łotwy - Karlinę Miksone sprawiły, że pierwszy występ Loczków przed własną publicznością zakończył się porażką.

Miłe złego początki

Mecz zaczął się od gola dla Loczków. W pierwszej minucie po dośrodkowaniu Natalii Czyż swojego drugiego gola tej wiosny zdobyłą Natalia Markowska. Niestety, były to miłe złego początki, bo już po dziesięciu minutach zawodniczka na co dzień występująca w zespole ekstraligowym Medyka - Karlina Miksone zdobyła bramkę wyrównującą.
Tuż przed przerwą reprezentantka Łotwy, przy współudziale bramkarki Loczków zdobyła gola na 2:1 dla Medyczek.

Powroty i debiuty

Pięć minut po zmianie stron Estonka skompletowała hattricka, wyprowadzając koninianki na dwubramkowe prowadzenie. Dziesięć minut później rozgrywająca swój 50. mecz w barwach Loczków Anna Bortkiewicz zagrała świetną prostopadłą piłkę do Pauliny Pokraśniewicz, która ładnym strzałem pokonała bramkarkę Medyka.
Wyszkowianki ruszyły do przodu, czując szansę na wyrównanie. Niestety, koninianki skutecznie kontrowały i wykorzystywały indywidualne błędy piłkarek z Wyszkowa. Dwa gole w ostatnich minutach meczu przesądziły o wysokiej porażce Loczków.
W zespole z Konina wystąpiło kilka piłkarek z kadry ekstraligowej drużyny i ich doświadczenie było widać na boisku.
W zespole Loczków kibice zgromadzeni na stadionie mogli po wielu miesiącach przerwy zobaczyć Natalię Markowską i Aleksandrę Ślubowską. W 70. minucie debiut w seniorskiej piłce zaliczyła Natalia Gierałtowska, wychowanka klubu, która przeszła w Loczkach wszystkie szczeble - od orliczki, przez młodziczkę, trampkarkę do drugoligowej drużyny. Na swój debiut czekają kolejne piłkarki.

Loczki Wyszków - Medyk II Konin 2:5 (1:2)
Gole dla Loczków: N. Markowska (1.), P. Pokraśniewicz (59.)
Loczki: Adriana Wiśniewska - Aleksandra Ślubowska (61. Natalia Kasińska), Joanna Jeż, Eliza Pietruczuk, Wiktoria Mostowska, Oliwia Świętoń (87. Katarzyna Kaźmierczak), Julia Pietruczuk, Anna Bortkiewicz, Natalia Czyż (61. Zuzanna Marszał), Natalia Markowska (70. Natalia Gierałtowska), Paulina Pokraśniewicz
Sędziowała: Emilia Szymula (Pomorski ZPN)
Widzów: 150.

W najbliższą sobotę Loczki jadą do Ostrowa Wielkopolskiego na mecz z trzecim w tabeli zespołem Ostrovii. W rundzie jesiennej wyszkowianki wygrały z tym przeciwnikiem 5:3.