PIŁKA NOŻNA: Pucharowym meczem Loczki podziękowały za 10-letnie wsparcie (FOTO)

09.11.2023
autor:
Loczki Wyszków w 1/32 finału Orlen Pucharu Polski uległy w środę na swoim boisku SWD Wodzisław Śląski 1:2 (1:1). Spotkanie było jednak ciekawym widowiskiem, którym piłkarki podziękowały kibicom, władzom samorządowym i sponsorom za 10-letnie wsparcie.

Pierwsze groźne sytuacje dla Loczków to strzały Pauliny Pokraśniewicz i dwukrotnie Natalii Czyż. Wodzisławianki odpowiedziały bardzo groźną kontrą, po której piłka minimalnie minęła słupek bramki Loczków. W 32. minucie, po świetnej akcji i mocnym strzale Anny Bortkiewicz w dalszy róg bramki, wyszkowianki wyszły na prowadzenie. Niestety, cztery minuty później, po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym goście doprowadzili do remisu. Przed przerwą jeszcze minimalnie nad poprzeczką uderzała z rzutu wolnego Paulina Pokraśniewicz.
Po zmianie stron więcej z gry miały nasze piłkarki, ale w 58. minucie spotkania to zespół z Wodzisławia zdobył gola. Loczki rzuciły się do odrabiania strat, stwarzając sobie kilka świetnych sytuacji, ale strzały naszych zawodniczek były minimalnie niecelne, albo świetnie broniła je bramkarka SWD. Trzeba pochwalić zresztą obie golkiperki. Adriana Wiśniewska między 70. a 75. minutą trzykrotnie świetnymi interwencjami ratowała wyszkowską drużynę.
Mimo ataków Loczków, więcej goli w meczu nie zobaczyliśmy i do 1/16 finału Orlen Pucharu Polski awansował zespół pierwszoligowy.

Loczki Wyszków - SWD Wodzisław Śląski 1:2 (1:1)
Gol dla Loczków: Anna Bortkiewicz
Loczki: Adriana Wiśniewska - Natalia Kasińska (70. Natalia Gierałtowska), Joanna Jeż, Wiktoria Mostowska, Karolina Jasińska, Anna Bortkiewicz, Natalia Markowska, Oliwia Świętoń, Natalia Czyż, Aleksandra Kozłowska (80. Aleksandra Bordziakowska), Paulina Pokraśniewicz.
Sędziowała: Katarzyna Misewicz
Widzów: 250.

W przerwie meczu odbyła się uroczystość, podczas której władze klubu, z okazji 10-lecia powstania Loczków, podziękowały osobom i instytucjom, które wniosły ogromny wpływ w rozwój kobiecej piłki w Wyszkowie.
Nagrodzeni zostali: pierwszy prezes klubu Robert Mieszało, pierwszy trener Karol Wołynko, a także burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, dyrektor WOSiR Adam Szymański oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Paweł Deluga. Podziękowania dla Starostwa Powiatowego odebrał wicestarosta Leszek Marszał.
- Przez 10 lat pomagało nam wiele firm z terenu Wyszkowa i okolic. Wasza pomoc dla naszego klubu jest nieoceniona. I trzeba w tym miejscu powiedzieć, że nasi sponsorzy to przede wszystkim ludzie, którzy chętnie i z pasją pomagają nam w rozwoju klubu - mówiła przedstawicielka klubu, przedstawiając sponsorów. Ich grono reprezentowali Krzysztof Czechowski z firmy Eurodorex oraz Kinga Kaczyńska z Quad Europe.
Prócz pamiątkowych statuetek wręczono także mapy Polski z zaznaczonymi wszystkimi miejscami, gdzie grały przez 10 lat Loczki.