PIŁKA NOŻNA: Przemeblowany Bug wygrywa w Pułtusku

Sport

PIŁKA NOŻNA: Przemeblowany Bug wygrywa w Pułtusku

30.07.2021
autor: M
Seniorzy Bugu Wyszków od ponad dwóch tygodni przygotowują się do nowego sezonu ligi okręgowej. Gracze trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego rozegrali już dwa mecze sparingowe, w których wystąpiła mocno zmieniona kadra.

W ostatnią środę Bug pojechał do Pułtuska, gdzie był podejmowany przez spadkowicza z IV ligi, miejscową Nadnarwiankę. Mecz nie był ciekawym widowiskiem, szans bramkowych było jak na lekarstwo. Na tym etapie przygotowań można to jednak zrozumieć, gdy weźmiemy pod uwagę, że piłkarze otrzymują obecnie duże dawki obciążenia fizycznego podczas treningów. W całym meczu warte odnotowania były tylko trzy akcje z drugiej odsłony środowego pojedynku.
W 56. minucie strzałem z ośmiu metrów bramkarza Nadnarwianki pokonał Przemysław Wojtkowski. Kwadrans później ten sam zawodnik mógł zdobyć drugiego gola, ale jego strzał głową został wybity z linii bramkowej. Jedną dobrą szansę mieli też miejscowi. Ich zawodnik główkował z czterech metrów, ale dobrym refleksem popisał się drugi z testowanych w Bugu bramkarzy. A niebezpieczeństwo ostatecznie zażegnał Mateusz Maciak, który odbitą piłkę zgrał głową do kolegi w bramce.
Zarówno w tym, jak i w rozegranym 24 lipca sparingu w Makowie Mazowieckim w zespole Bugu wystąpiło dużo nowych twarzy. W Makowie zagrało m.in. kilku juniorów z rocznika 2004, prowadzonego przez Mariusza Szajczyka. W Pułtusku wystąpili m.in. dwaj bramkarze, jeden z beniaminka IV ligi, Orła Baniochy, drugi to młodzieżowiec z ŁKS-u Łochów. Zagrali również m.in. defensywny pomocnik z Mazura Radzymin oraz ofensywny pomocnik z Talentu Warszawa (beniaminek gr. I warszawskiej A-Klasy). Jedną z nowych, choć de facto dobrze znanych twarzy, jest Łukasz Łada, który swój ostatni mecz w Bugu rozegrał we wrześniu ub. roku i od tamtej pory nie uczestniczył w oficjalnych rozgrywkach ligowych.
Możemy również spodziewać się powrotu na boisku Łukasza Kowalczyka. Ten doświadczony napastnik trenuje już z normalnym obciążeniem, jednak z powodu pracy w najbliższych dniach nie może być do dyspozycji trenera Ogrodzińskiego.

Nadnarwianka Pułtusk - Bug 0-1 (0-0)
Gol: Wojtkowski 56.
Bug: testowany bramkarz nr 1 (25. F. Augustyniak) (46. testowany bramkarz nr 2) - A. Krawczyk, M. Maciak, R. Nogaj. D. Penkul - B. Ciach, P. Wojtkowski, testowany, testowany, N. de Sosusa - Ł. Kamiński. W II połowie zagrali: Sz. Rudnik, J. Kopiejewski, P. Połodziuk oraz dwóch testowanych.

Letnie przygotowania zakończy towarzyski mecz z ŁKS-em Łochów 7 sierpnia w Wyszkowie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość