PIŁKA NOŻNA: Powiedzieli przed startem sezonu IV ligi

Sport

PIŁKA NOŻNA: Powiedzieli przed startem sezonu IV ligi

10.08.2017
autor: Michał Mielczarczyk
Już w najbliższą sobotę mazowieccy IV-ligowcy zainaugurują rozgrywki w sezonie 2017/2018.

Przedsezonowe wypowiedzi
Dariusz Andrzejewski (prezes): Sytuacja wygląda jak co roku, z tym, że teraz doszła jeszcze zmiana trenera. Zawodnicy, którzy odeszli latem, sami nie byli zainteresowani pozostaniem w Bugu, ale też klub nie był nimi zainteresowany, ponieważ wiadomo, że gracze dojeżdżający generują większe koszty. Doszło kilku nowych graczy, uważam, że walki na pewno nie zabraknie, a pod kątem podejścia mentalnego i ambicji powinno być jeszcze lepiej niż wiosną.
Jeśli chodzi o finanse, to mamy jednego sponsora, który wykłada 500 zł plus VAT, najwięcej pomaga nam gmina Wyszków, resztę tak naprawdę musimy dokładać we własnym zakresie. Luka w budżecie bierze się stąd, że nasza akademia ma zapewniony tylko w połowie budżet i potem gdzieś reszty brakuje na drużyny seniorów.
Myślę, że duże zmiany czekają również kierownictwo klubu. Po ośmiu latach prezesowania uważam, że mój czas w klubie powoli kończy się.

Paweł Zacharski (trener): Letnie przygotowania były mocno zaburzone. Od samego początku musieliśmy zmierzyć się z jakimiś przeciwnościami. W pierwszym tygodniu związane były z brakiem odpowiedniego obiektu do treningu oraz decyzją związaną z powołaniem nowego sztabu trenerskiego. W kolejnym okresie, aby przeprowadzić zajęcia, musieliśmy jeździć na boisko do Rząśnika, co z uwagi na sporą liczbę juniorów w drużynie odbiło się na frekwencji. A w ostatnim tygodniu, z uwagi na próbę Młodzieżowej Orkiestry Dętej, nie mieliśmy do dyspozycji głównego boiska. Drużyna została budowana od podstaw i tylko w jednym sparingu udało się wystawić optymalny skład. W chwili obecnej kadrę stanowią zawodnicy z Wyszkowa i okolic plus Daiji Kimura i Piotr Paprocki, którzy dojeżdżają z Warszawy. Zespół wzmocnili również powracający: Mateusz Gołębiowski, Mateusz Maciak oraz Jakub Rejnuś. Chłopcy ciężko pracowali na każdym treningu i jestem przekonany, że na boisku pokażą charakter i sprawią niejedną niespodziankę.

Robert Nogaj (obrońca): Treningi rozpoczęliśmy 10 lipca, trochę było zamieszania odnośnie zmiany trenera, jak i sytuacji w klubie, lecz szybko tę sprawę rozwiązano, dzięki temu mogliśmy spokojnie zacząć trenować. Pożegnał się z nami dotychczasowy trener Stefan Liszewski, z którym moim zdaniem zrobiliśmy dobry wynik, pomimo ubytków kadrowych, jak i trudnego terminarza, lecz to było w tamtym sezonie i nie ma co do tego wracać. Od początku przygotowań z nowym trenerem widać było i jest to nadal zauważalne dużą wiedzę jak i umiejętne podejście. Obecny skład Bugu to praktycznie sami wychowankowie. Do drużyny wrócili tacy zawodnicy jak Jakub Rejnuś, Mateusz Maciak, Krzysiek Maciak, którzy nie byli obecni w tamtym sezonie, do tego doszli nowi zawodnicy, tacy jak wszystkim znany Mateusz Gołębiowski, do tego nowe twarze z zewnątrz, Daiji Kimura, który, myślę, że ten sezon potraktuje jako doszlifowanie formy, aby pójść wyżej, bo można zauważyć, że ma tzw. papiery na granie. Myślę, że obecna kadra jest bardzo wyrównana i każdy będzie w niej odgrywał ważną rolę, drużynę stać na utrzymanie, pomimo niekorzystnego terminarza i dlatego liczę na wsparcie lokalnych fanatyków futbolu.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość