PIŁKA NOŻNA: Podsumowanie jesieni piłkarzy Wymakracza

29.11.2023
autor: opr. mjk
Zawodnicy Wymakracza Długosiodło w 14 meczach, które rozegrali w rundzie jesiennej ciechanowsko-ostrołęckiej ligi okręgowej zdobyli 10 punktów i plasują się na 14. miejscu w tabeli. Podsumowujemy jesień piłkarzy z Długosiodła.

Tylko trzy zwycięstwa, jeden remis i dziesięć porażek – to bilans piłkarzy Wymakracza. Do tego należy doliczyć jeszcze jedno przegrane spotkanie, w Pucharze Polskim 1:4 z FC Różan.
Warto zwrócić uwagę, że wszystkie punkty długosiodlanie zdobyli na swoim boisku. Trzy mecze wygrane (z Wkrą Sochocin 5:0, z Koroną Szydłowo 2:0 i GKS Gumino 6:0) oraz sensacyjny remis z Wkrą Żuromin (2:2) dały dziesięć punktów. Niestety, wszystkie mecze wyjazdowe kończyły się porażkami.
Podobnie z golami zdobytymi przez piłkarzy Wymakracza. Ze wszystkich 27 trafień aż 21 padło na stadionie w Długosiodle. Najlepszym snajperem drużyny jesienią był Emil Mostowski (8 goli), który do tytułu króla strzelców dołożył także miano najlepszego asystenta (7 asyst) i... zawodnika najczęściej karanego żółtymi kartonikami (5 kartek). A wszystko to w 850 minut, jakie Emil spędził  w tej rundzie na boisku. Najdłużej występował na murawie Marek Rytelewski - 14 meczów (13 w pierwszym składzie), rozegranych 1116 minut, 3 bramki, 3 asysty, 1 żółta kartka. Również 14 spotkań rozegrał Mateusz Książek (10 w pierwszym składzie), rozegranych 806 minut, 3 bramki, 4 asysty, 2 żółte kartki.
W sumie w rundzie jesiennej w barwach Wymakracza zagrało 25 piłkarzy, dziesięciu z nich zdobyło gole.

Przy okazji pożegnania zespołu z trenerem Arkadiuszem Borowym, podsumować można także jego dokonania na ławce trenerskiej:
Pod wodzą trenera Borowego Wymakracz rozegrał 86 meczów (56 ligowych, 27 sparingów, 3 pucharowe), zanotował 28 zwycięstw (12 ligowych, 15 sparingowych, 1 pucharowy), 7 remisów (4 ligowe, 3 sparingowe) oraz  51 porażek (40 ligowych, 9 sparingowych, 2 pucharowe).
Podczas kadencji trenera Wymakracz 194 bramki strzelił, a 242 stracił.
 Statystki Trenera Borowego jako zawodnika: 11 meczy (6 w pierwszym składzie), 1 bramka, 2 asysty oraz 2 żółte kartki.