PIŁKA NOŻNA: Pierwszy remis Wymakracza

17.09.2024
Wymakracz Długosiodło w czwartej kolejce ciechanowsko-ostrołęckiej A-klasy zanotował pierwszy remis w tym sezonie. Na swoim stadionie długosiodlanie podzielili się punktami z GUKS Krasnosielc 2:2 (2:1).

Mecz zaczął się od pierwszego w historii wyprowadzenia zawodników przez dziecięcą asystę (młodych  piłkarzy, podopiecznych trenera Emila Rogalskiego). Na boisku początek spotkania był także niezwykle atrakcyjny. W 4. minucie gola dla Wymakracza zdobył Adrian Bukowiecki, ale już dwie minuty później goście odpowiedzieli trafieniem Tomasza Pragacza.
Przed końcem pierwszej połowy Adrian Bukowiecki zaliczył kolejne trafienie i Wymakracz schodził na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.
Po zmianie stron długosiodlanie mieli szansę na kolejne gole, ale nie udało im się strzelić bramki ani z akcji, ani nawet po rzucie karnym (Adrian Bukowiecki trafił w poprzeczkę).
W 76. minucie goście wyrównali i, mimo ataków z obu stron, rezultat meczu nie zmienił się do końca.
- Nie było to zdecydowanie dobre spotkanie naszej drużyny i musimy szanować ten ważny punkt - mówili po meczu zawodnicy z Długosiodła.

Wymakracz Długosiodło - GUKS Krasnosielc 2:2 (2:1)
Wymakracz: J. Borczon - P. Drózd (77. D. Kiełczewski), K. Michalak (73. A. Rogalski), T. Jakubczyk, D. Gołębiewski, M. Książek, M. Kwiatkowski (77. P. Ciszkowski), M. Poleski, A. Bukowiecki, E. Mostowski (46. B. Kolankiewicz), E. Rogalski.
Żółte kartki: Marcin Kwiatkowski, Dominik Gołębiewski.

W sobotę, 21 września Wymakracz zagra wyjazdowe spotkanie z Iskrą Krasne. Początek meczu o 11.00.