PIŁKA NOŻNA: Pierwszy remis Loczków w sezonie

23.05.2024
Pierwszy w sezonie remis zanotowały na swoim koncie piłkarki drugoligowych Loczków Wyszków. W wyjazdowym meczu z AZS UW Warszawa wyszkowianki powinny jednak zainkasować trzy punkty.

To był mecz kolejki II ligi kobiet. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej przeprowadził nawet z tego wydarzenia transmisję live. I rzeczywiście, mecz był bardzo ciekawy, a sytuacjami, jakie stworzyły oba zespoły, można by było obdzielić kilka spotkań.
Zaczęło się świetnie dla wyszkowianek. W 14. minucie przed polem karnym Akademiczek została sfaulowana Natalia Czyż. Poszkodowana ustawiła piłkę i pięknym strzałem pokonała bramkarkę warszawskiego zespołu. Bramka „stadiony świata” dodała jeszcze więcej animuszu piłkarkom trenerki Marioli Rębowskiej.
W 30. minucie po prostopadłym podaniu Natalii Markowskiej bramkarka AZS robi błąd, piłka spada pod nogi Oliwii Świętoń, która podaje do Natalii Czyż, a ta z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki. Niestety, z trudnych do określenie przyczyn, sędzia spotkania dopatrzyła się pozycji spalonej naszej zawodniczki. Zapis wideo pokazuje jednak co innego...
Po zmianie stron warszawianki rzuciły się do odrabiania strat  i w 57. minucie, po ładnej akcji, doprowadziły do wyrównania.
Wyszkowianki miały jeszcze kilka sytuacji do zdobycia bramki, ale niestety, żadnej z nich nie zamieniły na gola.
W doliczonym czasie gry piłkarki z Wyszkowa egzekwowały rzut rożny. Do piłki wyskoczyła bramkarka gospodyń oraz stoperka Loczków Joanna Jeż. Warszawianka, próbując piąstkować piłkę, trafiła w głowę naszej piłkarki i sędzia podyktowała rzut karny. Do piłki podeszła Aleksandra Bordziakowska, ale jej uderzenie obroniła golkiperka ze stolicy. Sekundę później rozległ się gwizdek kończący ten mecz. Nie był to koniec emocji, bo sędzia spotkania po zakończeniu spotkania musiała korzystać z kartek.

KU AZS UW Warszawa - Loczki Wyszków 1:1 (0:1)
Gol: N. Czyż (14.)
Loczki: Adriana Wiśniewska - Karolina Jasińska, Joanna Jeż, Zuzanna Tywońko (80. Natalia Kasińska), Natalia Markowska (69. Roksana Bylak), Eliza Pietruczuk, Julita Pietruczuk (80. Aleksandra Bordziakowska), Oliwia Piersa,  Natalia Czyż, Oliwia Świętoń, Oliwia Zęgota
Żółte kartki: A. Bordziakowska, K. Jasińska
Sedziowała: Agnieszka Tymoszuk (Lublin)

W najbliższą niedzielę Loczki zagrają w Wyszkowie z kolejnym stołecznym zespołem - Zły Praga Warszawa. W jesiennym meczu tych drużyn wyszkowianki wygrały 7:3, choć po 20 minutach przegrywały 0:2. Początek spotkania o godzinie 15.00 na stadionie miejskim.