PIŁKA NOŻNA: Pierwsza wiosenna porażka Loczków (FOTO)

21.04.2022
Dopiero w piątym meczu rundy wiosennej II ligi piłki nożnej kobiet wyszkowskie Loczki zaznały smaku porażki. W Wielką Sobotę we Włocławku nasze piłkarki uległy gospodyniom 3:4.

Kibice zgromadzeni na pięknym stadionie we Włocławku obejrzeli ciekawy pojedynek, którego stawką było trzecie miejsce w tabeli II ligi.
Początek należał do gospodyń, które po ładnej akcji w 10. minucie wyszły na prowadzenie. Kilka minut poźniej Aleksandra Kozłowska w dogodnej sytuacji trafiła w słupek, ale w 40. minucie po dośrodkowaniu Pauliny Pokraśniewicz nie miała już problemów z umieszczeniem piłki w siatce.
Kiedy wszyscy myśleli, że na przerwę zawodniczki będą schodziły przy wyniku remisowym, na indywidualną akcję zdecydowała się najlepsza napastniczka włocławianek Sandra Bukowska, dla której był to pierwszy mecz po dłuższej przerwie. Zawodniczka WAP uderzyła nie do obrony przy słupku i gospodynie wyszły na prowadzenie.
Podobnie było w 55. minucie, kiedy snajperka  z Włocławka zdobyła swojego drugiego gola. Mimo to Loczki nie spuściły głów i już kilka minut później po tym jak bramkarka WAP wypuściła piłkę, a do bezpańskiej futbolówki dopadła Paulina Pokraśniewicz i skierowała ją do siatki, było już tylko 3:2 dla gospodyń.
Wyszkowianki atakowały, a włocławianki opóźniały, jak tylko się dało grę. Niestety, w 87. minucie zamiast 3:3 zrobiło się 4:2. Piłkarki WAP przeprowadziły dobrą akcję, a Sandra Bukowska tym razem zaliczyła asystę.
Dwie minuty później efektownym golem popisała się Natalia Czyż, ale na wyrównanie zabrakło czasu. Sędzia spotkania doliczyła zaledwie dwie minuty i pierwsza wiosenna porażka Loczków stała się faktem.
- Gdyby ktoś mi przed rozpoczęciem rundy powiedział, że w pięciu meczach zdobędziemy 12 punktów, brałbym to w ciemno, a dziś mam niedosyt - powiedział trener Karol Wołynko. - Była szansa na trzecie miejsce w tabeli, milej by się świętowało. Teraz mamy czas na regenerację.

WAP Włocławek - Loczki Wyszków 4:3 (2:1)
Gole dla Loczków: A. Kozłowska (40.), P. Pokraśniewicz (55.), N. Czyż (90.)
Loczki: A. Wiśniewska - A. Ślubowska, J. Jeż, W. Mostowska, M. Kiełek, A. Jałocha, A. Bortkiewicz, O. Wróbel (72. Z. Kuchta), N. Czyż, P. Pokraśniewicz, A. Kozłowska.
Sędziowała: Katarzyna Misewicz (PZPN)

W najbliższy weekend piłkarki Loczków odpoczywają (mecz XVII kolejki wyszkowianki rozegrały 10 kwietnia, pokonując Włókniarza Białystok 3:1).
1 maja nasze zawodniczki rozegrają wyjazdowe spotkanie z Unifreeze Górzno.