PIŁKA NOŻNA: Pierwsza sparingowa wygrana Bugu

Sport

PIŁKA NOŻNA: Pierwsza sparingowa wygrana Bugu

31.07.2018
autor: M.
Dwa kolejne mecze sparingowe mają za sobą piłkarze Bugu Wyszków. W obu zaprezentowali się dobrze i co ważne, w ślad za przyzwoitą grą zaczęły przychodzić wyniki.
25 sierpnia Bug udał się do Pułtuska na mecz z grającą w ciechanowsko-ostrołęckiej okręgówce Nadnarwianką. W składzie pułtuszczan zagrało kilku zawodników grających w przeszłości w Bugu: Paweł Herman, Łukasz Damętko, Szymon Salwin, Bartosz Salamon. Nie było Łukasza Kowalczyka, który przebywał jeszcze na wakacjach.
W 11. minucie wyszkowianie wyszli na prowadzenie. Na strzał z 18 metrów zdecydował się Nico Wouters, a chwilę później duży błąd popełnił 16-letni bramkarz, któremu piłka wślizgnęła się po rękawicy do bramki. Do wyrównania doszło w 40. minucie. Dokładne, długie podanie od Salamona otrzymał napastnik Nadnarwianki, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Łukaszowi Rogulskiemu. Chwilę później sam przed bramkarzem znalazł się Wouters, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Przed dobrą szansą stanął również Karol Rosa, ale w polu karnym nie trafił w piłkę.
Po przerwie obaj trenerzy znacznie zmienili składy. Przez cały czas mecz był w miarę wyrównany, częściej przy piłce byli pułtuszczanie, ale z ich akcji mało wynikało. W 88. minucie, po stracie piłki w środku pola, jeden z rywali przejął piłkę i oddał silny strzał, który przed siebie sparował Nikodem Laskowski. Niestety wprost na głowę rezerwowego gracza przeciwnika, który głową strzelił drugą bramkę. Do wyrównania w kolejnej akcji mógł doprowadzić Łukasz Kamiński, ale strzelił tylko w poprzeczkę.

Nadnarwianka Pułtusk – Bug 2:1 (1:1)
Bramka dla Bugu: Wouters 11
Bug: Ł. Rogulski – K. Maciak, R. Nogaj, zawodnik testowany, D. Penkul – M. Wysocki, P. Nasiadka, K. Borowski, K. Rosa – Ł. Łada, N. Wouters. Po przerwie zagrali: N. Laskowski, J. Kopiejewski, Ł. Kamiński, D. Modzelan, P. Śleszyński.
W piątek do Wyszkowa przyjechał ligowy rywal Sokół Serock. Po dobrej przede wszystkim drugiej połowie lepsi okazali się podopieczni trenera Arkadiusza Mielczarczyka.
W pierwszej połowie żadna z drużyn nie stworzyła sobie okazji strzeleckiej. Gra była wyrównana, ale akcje kończyły się najczęściej przed polem karnym.
Obraz gry zmienił się nieco po przerwie. Najpierw dwie okazje mieli serocczanie, ich zawodnicy nie potrafili jednak wykorzystać sytuacji sam na sam. Skuteczniejsi byli gospodarze. Kwadrans przed końcem zimną krew i skuteczność w pojedynku oko w oko z bramkarzem zaprezentował Kamiński, a trzy minuty później Alan Wróbel dobił do pustej bramki strzał jednego z rywali. Warto odnotować debiut w seniorskich rozgrywkach 15-letniego Kuby Sejbuka, którego Arkadiusz Mielczarczyk trenował w roczniku 2002 i dał mu teraz szansę w dorosłym boju.

Bug – Sokół Serock 2:0 (0:0)
Bramki: Kamiński 74, Wróbel 79
Bug: Regulski – Penkul, zaw. testowany, Nogaj,  Szymański – Wysocki, Nasiadka, K. Maciak, Wouters – Łada, Kamiński. Po przerwie zagrali: Laskowski, Markowski, Rosa, Śleszyński, Wróbel, Kopiejewski, Sejbuk.

Najbliższy sparing Bug rozegra 1 sierpnia o  godz. 19 w Wyszkowie z Ostrovią Ostrów Mazowiecka, kolejny trzy dni później, o godz. 11, w Wołominie z Huraganem.

Na zdjęciu: Bug wraca do korzeni. Trenerem bramkarzy został Zbigniew Gurlaga (z lewej), którego kibicom Bugu nie trzeba przedstawiać. Obok prezes Bugu Marcin Chodkowski i trener Arkadiusz Mielczarczyk
Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość