PIŁKA NOŻNA: Pierwsza porażka Bugu

21.08.2024
Piłkarze Bugu Wyszków po pierwszym zwycięstwie w V lidze musieli przełknąć gorzką pigułką, jaką była pierwsza ligowa porażka. W meczu z Nadnarwianką Pułtusk wyszkowianie przegrali 0:1, choć z przebiegu gry nie byli zespołem słabszym.

Mecz był wyrównanym widowiskiem. Gospodarze w pierwszej części meczu mieli świetną sytuację po rzucie wolnym, który z około 20 metrów egzekwował Ilia Zaporoshchenko. Interweniujący bramkarz zdołał końcami palców skierować piłkę na poprzeczkę, dobitka nie przyniosła rezultatu i ostatecznie futbolówka wyszła poza boisko.
W drugiej części spotkania oba zespoły miały swoje szanse na zdobycie gola, ale aż do 76 minuty żadnej z drużyn nie udało się trafić do siatki rywali.
Właśnie w 76. minucie nastąpiła rozstrzygająca o wyniku meczu akcja. Po wrzutce na pole karne Bugu piłkę przejęli nasi piłkarze, ale chwilę potem ją stracili, a piłkę uderzoną z ostrego kąta trącił jeszcze napastnik gości, czym zmylił Jakuba Imiołka.
Ostatnie minuty to próby piłkarzy Bugu, którzy chcieli odwrócić niekorzystny wynik meczu. Niestety zabrakło skuteczności.

Bug Wyszków - Nadnarwianka Pułtusk 0:1 (0:0)
Bug Wyszków: J. Imiołek - M. Maciak (80. R. Nogaj), M. Charniauski, K. Maciak, D. Gałązka (75. P. Wojtkowski), P. Połodziuk (75. I. Falbowski), A. Krawczyk (60. N. de Sousa Costa), I. Zaporozhchenko, B. Ciach, W. Podolski, H. Zaporozhchenko (55. Ł. Kamiński, 65. W. Pietrzykowski)
Żółte kartki: K. Maciak, I. Zaporozhchenko. Kartką został także upomniany trener Bugu - Łukasz Choderski

W sobotę o 15.00 Bug Wyszków zagra trudny wyjazdowy mecz ze Żbikiem Nasielsk.
Piłkarze z Nasielska w dwóch pierwszych meczach obecnego sezonu wywalczyli 4 punkty. W pierwszym spotkaniu zremisowali z rezerwami Polonii Warszawa, a w drugim pokonali na wyjeździe 5:2 Drukarza Warszawa.
Druga drużyna Bugu swój pierwszy ligowy mecz w nowym sezonie A-klasy zagra  w piątek, 23 sierpnia z Legionovią III. Mecz odbędzie się na wyszkowskim stadionie.