PIŁKA NOŻNA: Pięc asyst Natalii Markowskiej

14.06.2024
W meczu z ostatnim w tabeli Włókniarzem Białystok piłkarki Loczków Wyszków udowodniły, że strzelanie goli głową to nic trudnego.

Pierwsza bramka padła już w 6. minucie. Świetne podanie Natalii Markowskiej wykorzystała Natalia Czyż. Ta sama zawodniczka pokonała bramkarkę w 21. minucie, po otrzymaniu prostopadłej piłki od Joanny Jeż. Dalej były już tylko bramki strzelane głową. Tuż przed przerwą wyszkowianki egzekwowały rzut rożny. Po dośrodkowaniu Natalii Markowskiej do siatki gospodyń trafiła Joanna Jeż i pierwszą połowę Loczki kończyły z wynikiem 3:0.
Po zmianie stron dwa kolejne dośrodkowania z rzutu rożnego N. Markowskiej na gole zamieniła Paulina Pokraśniewicz. Kolejny gol padł po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Karoliny Jasińskiej. Piłkę wybiła stoperka Włókniarza, futbolówka trafiła pod nogi N. Markowskiej, a ta zaliczyła piątą asystę w tym meczu, wrzucając idealnie na głowę P. Pokraśniewicz, która zaliczyła klasycznego (i to „główkowego”) hattricka.

Włokniarz Białystok - Loczki Wyszków 0:6 (0:3)
Gole: P. Pokraśniewicz (52., 61., 67.), N. Czyż (6., 21.), J. Jeż (45.)
Loczki: Daria Kisielewska - Karolina Jasińska, Joanna Jeż, Zuzanna Tywońko (82. Natalia Kasińska), Anna Bortkiewicz, Eliza Pietruczuk (60. Zuzanna Mróz), Julita Pietruczuk (60. Oliwia Zęgota), Oliwia Świętoń (46. Roksana Bylak), Natalia Markowska, Natalia Czyż (78. Aleksandra Bordziakowska), Paulina Pokraśniewicz.

W sobotę o 12.00 Loczki grają ostatni mecz sezonu, ich przeciwniczkami będzie Nowy Świt Górzno. Jeśli wyszkowianki wygrają, zakończą sezon na podium!