PIŁKA NOŻNA: Osiem goli Loczków (FOTO)

07.02.2023
Osiem goli zdobyły w meczu sparingowym Loczki Wyszków. W sobotni wieczór wyszkowianki podejmowały trzecioligową Warszawską Akademię Piłkarską.

Mecz odbył się na stadionie miejskim w Wyszkowie, co warto podkreślić, na dobrze przygotowanej sztucznej murawie. Pozwoliło to na rozegranie ciekawego spotkania. Dodatkową korzyścią dla wyszkowskiego zespołu był fakt, że drużyna gości przyjechała bez bramkarki, dzięki czemu dwie nasze golkiperki mogły zagrać po 90 minut.
Dominacja Loczków nie podlegała dyskusji, ale przez pierwsze 25 minut wyszkowainki nie potrafiły pokonać stojącej między słupkami WAP Darii Kisielewskiej. Przed przerwą worek z golami jednak się rozwiązał i podopieczne Marioli Rębowskiej trafiły do siatki aż pięć razy.
Po zmianie obraz gry wyglądał podobnie. Na boisku zobaczyliśmy dwie debiutantki - Zuzannę Mróz i Julię Pajer, które pokazały się z dobrej strony i powinny wiosną dostać swoją szansę w ligowych spotkaniach. Loczki zdobyły jeszcze trzy gole i ostatecznie mecz skończył się wynikiem 8:0 dla wyszkowianek.

Loczki Wyszków - WAP Warszawa 8:0 (5:0)
Gole: Natalia Czyż (4), Aleksandra Kozłowska (3), Julita Pietruczuk
Loczki: Joanna Łukasik (Daria Kisielewska) - Wiktoria Mostowska, Joanna Jeż, Eliza Pietruczuk, Natalia Kasińska, Oliwia Świętoń, Oliwia Piersa, Julita Pietruczuk, Weronika Molska, Natalia Czyż, Aleksandra Kozłowska. Grały także: Zuzanna Mróz, Zuzanna Marszał, Julia Pajer.

W sobotę o 18.30 Loczki podejmować będą czwartoligowe Diamenty Warszawa. Wydawało się, że klub ze stolicy (powstał wiosną 2022) zacznie grę od razu od I ligi, wykupując licencję Tarnovii Tarnów, jednak z powodów formalnych rozpoczął rywalizację od IV ligi. Warszawianki zajmują po rundzie jesiennej trzecie miejsce w mazowieckiej Aquick IV lidze, mają jednak tyle samo punktów co lider i ogromną szansę na awans do III ligi.