PIŁKA NOŻNA: Nowy - stary zarząd Bugu Wyszków

Sport

PIŁKA NOŻNA: Nowy - stary zarząd Bugu Wyszków

29.05.2021
autor: mjk
Walne Zgromadzenie członków Stowarzyszenia MZKS Bug Wyszków wybrało władze na następną kadencję. Głosowanie przebiegło bez niespodzianek - w skład zarządu weszły te same osoby, które kierowały klubem przez ostatnie dwa lata. Prezesem jest nadal Marek Zalewski.

Wybory nowych władz, absolutorium dla Zarządu za lata 2019 i 2020 oraz drobne zmiany w statucie - to najważniejsze punkty obrad piątkowego walnego zgromadzenia Bugu Wyszków.
W sali widowiskowej WOK Hutnik zebrani mogli wysłuchać sprawozdania merytorycznego oraz finansowego zarządu klubu za ostatnie dwa lata. Prezes Marek Zalewski chwalił zaangażowanie trenerów, zawodników oraz pracowników klubu, dzięki któremu pierwszy raz od wielu lat na koncie Bugu pojawił się zysk. Klub nadal zalega jeszcze z pieniędzmi dla trenerów (obecnie to niecałe 50.000 złotych, w 2019 - ponad 100.000 zł), ale zniwelowano zaległości wobec innych dłużników, usługodawców spoza klubu.
W klubie pracuje obecnie 15 trenerów, a szkoli się 340 zawodników w 18 grupach. Stworzono nowe stanowiska: asystent zarządu, masażysta, grafik komputerowy, administrator strony www / spiker. Bug Wyszków rozpoczął także współpracę z osobą odpowiedzialną za wsparcie w przygotowaniu do powrotu do pełnej dyspozycji po kontuzjach czy urazach.
Mówiono także o przyszłości. Celem klubu jest oczywiście awans do IV ligi, ale także uzyskanie srebnej, a potem złotej gwiazdki certyfikacji PZPN, powołanie Klubu Seniora Bugu Wyszków, a także "godne obchody 100-lecia klubu". O tym ostatnim punkcie niestety, nie powiedziano za wiele.
Sprawozdanie finansowe pokazało, że klub wychodzi z długów. W 2020 roku klub zanotował zysk w wysokości 100.000 złotych. W 2020 roku Bug Wyszków otrzymał 336 tysięcy złotych dotacji z Gminy Wyszków, pozyskiwał środki także od sponsorów oraz z działalności gospodarczej. Komisja rewizyjna klubu nie wniosła zastrzeżeń do sprawozdań i zostały one przegłosowane, a zarząd otrzymał absolutorium za 2019 i 2020.
Wybory nowego zarządu oraz komisji rewizyjnej były w związku z tym formalnością. Zgłoszone zostały osoby, które sprawowały te fuknkcje w ostatnim czasie i wszystkie wybrano na nową kadencję.
Prezesem Bugu jest więc dalej Marek Zalewski, a członkami zarządu są Renata Pankowska i Arkadiusz Chalski. Nie zmienił się również skład Komisji Rewizyjnej, którą nadal kierować będzie Agnieszka Londzin.
Wprowadzono także drobne, formalne poprawki do statutu klubu. Jedną z nich jest stworzenie możliwości do otwierania nowych sekcji sportowych w klubie. - Myśleliśmy o łucznictwie - powiedział prezes Zalewski. - Ale na razie nie ma jeszcze żadnych konkretów w tej sprawie.


Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość