PIŁKA NOŻNA: (Nie)szczęśliwy remis Loczków (foto)

Sport

PIŁKA NOŻNA: (Nie)szczęśliwy remis Loczków (foto)

17.10.2016
autor: mjk
Podziałem punktów zakończyło się spotkanie Loczków Wyszków i AZS UW Warszawa, które odbyło sięw ramach VII kolejki rozgrywek II ligi łódzkiej. Mecz był ciekawy i obfitował w liczne zwroty akcji.
Przed meczem kibice Loczków wręczyli drużynie puchar za awans do II ligi. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej zapomniał o uhonorowaniu najlepszej drużyny III ligi w zeszłym sezonie, ale wyszkowianki mają oddanych fanów, którzy zastąpili przedstawicieli związku.
Obie drużyny borykają się z problemami kadrowymi, głównie z powodu kontuzji. Mimo to poziom spotkania był niezły. Pierwsze zaatakowały akademicz-ki, które w 13 minucie zdobyły gola po strzale Urszuli Sieńko. Zawodniczki z Wyszkowa otrząsnęły się jednak dość szybko i w 30 minucie wyrównały, a autorką gola była Natalia Chimkowska. Kiedy pierwsza połowa miała się ku końcowi sędzia spotkania podyktowała dla gości rzut karny za zagranie ręką piłkarki Loczków. Piłkę po uderzeniu Marty Walczak odbiła Klaudia Gołębiewska, futbolówka pofrunęła w górę, uderzyła w poprzeczkę i… wpadła prosto w ręce leżącej bramkarki. Chwilę później piłkarki zeszły na przerwę.
W drugiej połowie gospodynie miały kilka okazji do wyjścia na prowadzenie. Uderzały kolejno: Chimkowska, Natalia Markowska, Kamila Bonisławska, Natalia Czyż i Paulina Pokraśniewicz. Wszystkie strzały broniła jednak Zuzanna Nikisz. Dopiero w 63. minucie najlepsza snajperka II ligi – Paulina Pokraśniewicz zdobyła bramkę na 2:1.
Doświadczona drużyna z Warszawy nie poddała się i zaatakowała mocniej. Kilka razy azetesiaczki niepokoiły bramkarkę Loczków, ale ta stawała na wysokości zadania. I kiedy wszyscy myśleli, że wyszkowianki zdobędą kolejne trzy punkty, po rzucie rożnym, w 91. minucie meczu, Karolina Skrzypczyk, uderzeniem głową, dała remis warszawiankom.
Obie drużyny mogą być zadowolone z postawy na boisku, obie pewnie mają niedosyt, jeśli chodzi o zdobycz punktową.
W niedzielę 23 października o 10.00 Loczki grają u siebie z Piastovią Piastów.

Loczki Wyszków – AZS UW Warszawa 2:2 (1:1)
Gole dla Loczków: Chimkowska (30.), P. Pokraśniewicz (63.)
Loczki: Loczki: K. Gołębiowska - K. Kulasińska, K. Pokraśniewicz, A. Wiśniewska, M. Król (70. P. Wojciechowska), K. Bonisławska, N. Markowska, J. Jeż, N. Czyż, N. Chimkowska, P. Pokraśniewicz
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość