PIŁKA NOŻNA: Nareszcie! Wymakracz wygrywa

Sport

PIŁKA NOŻNA: Nareszcie! Wymakracz wygrywa

27.09.2021
autor: mjk
Nareszcie! Okręgówka odczarowana! W niedzielnym meczu Wymakracz Długosiodło zdobył pierwsze punkty w tym sezonie wygrywając z Iskrą Krasne 4:3. Ale nie było łatwo...

Kiedy w 60. minucie długosiodlanie przegrywali na swoim stadionie 1:3 mało było widzów, którzy wierzyli w końcowy sukces Wymakracza. Tymczasem walka i zaangażowanie całego zespołu przyniosły upragniony sukces. Pierwszego gola zdobył Wymakracz, ale goście strzelają trzy kolejne gole, wszystkie autorstwa Kacpra Sawczenki.
Ostatnie pół godziny spotkania to pokaz determinacji Wymakracza. Najpierw po golu Emila Mostowskiego gospodarze zbliżają się na 2:3, chwilę później trafia Maciej Pasek, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marcina Kwiatkowskiego uderzył głową nie do obrony.
Zwycięskiego gola zdobył autor pierwszego trafienia w tym meczu, czyli Piotr Prabucki. Były to jego pierwsze dwa trafienia ligowe, tym lepiej smakujące, że dały zwycięstwo drużynie.

Wymakracz Długosiodło - Iskra Krasne 4:3 (1:2)
Gole dla Wymakracza: P. Prabucki (2), E. Mostowski, M. Pasek.
Wymakracz: M. Cichowski (P. Rosiński I) - A. Jachacy (D. Nowicki), M. Laska, M. Gałązka, M. Szymański, B. Kolankiewicz, M. Pasek, M. Kwiatkowski, A. Grudziński (D. Roguszewski) P. Prabucki, E. Mostowski


W sobotę o 13.00 długosiodlanie zagrają w Kadzidle z miejscowym Kurpikiem (14. miejsce w tabeli, 6 zdobytych punktów). Liczymy na dobre wieści z Kurpii.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość