PIŁKA NOŻNA: Najważniejszy miesiąc Loczków

Sport

PIŁKA NOŻNA: Najważniejszy miesiąc Loczków

17.04.2018
autor: Maciej J. Kowalski
Najbliższy miesiąc będzie najważniejszym czasem dla zawodniczek Loczków Wyszków w walce o awans do I ligi piłki nożnej kobiet.
Zajmujące drugie miejsce w lidze wyszkowianki liczą się w walce o awans do I ligi. W porównaniu do poprzedniego sezonu, Loczki zyskały na jakości, co przekłada się na boiskowe wyniki.
Teraz przed zawodniczkami bardzo ważny, można nawet powiedzieć najważniejszy miesiąc rozgrywek. W najbliższych spotkaniach trener Karol Wołynko i jego podopieczne spotkają się kolejno:
22 kwietnia: Loczki - Ząbkovia (4)
29 kwietnia: Stomil (3) - Loczki
6 maja: Akademia Suwałki (7) - Loczki
12 maja: Loczki - Piastovia (1)


Pierwszy mecz, przed własną publicznością, już w niedzielę. Przeciwniczkami będą zawsze groźne piłkarki z Ząbek. Ząbkovia to zespół, z którym w ligowych pojedynkach Loczki nigdy nie wygrały (w zeszłym sezonie 0:9 i 4:4).
Potem bardzo ciężki wyjazd do Olsztyna, na spotkanie ze Stomilem, który organizacyjnie i finansowo na pewno jest wyżej niż wyszkowski zespół. Co prawda nasze piłkarki ostatnie dwa mecze ze Stomilem wygrały (3:0 i 2:0), ale w Olsztynie wszystkim gra się trudno. W zeszłym sezonie Loczki przegrały tam aż 0:5.
Tydzień później Loczki czeka najdalszy wyjazd tej rundy. 240 km do Suwałk. Zawodniczki z Podlasia wygrały ostatnie dwa spotkania, a na własnym stadionie będą na pewno ciężkim przeciwnikiem.
Na deser najbliższego miesiąca - hit ligi czyli pojedynek z obecnym liderem - Piastovią Piastów. Wyszkowianki wygrały jesienią w Piastowie 4:0 w meczu piłki błotnej, ale zawodniczki spod Warszawy nie ukrywają, że mierzą w awans do pierwszej ligi.
Przypomnijmy, że do I ligi bezpośrednio awansuje zwycięzca grupy, natomiast druga drużyna walczyć będzie w barażu z drugą drużyną grupy wielkopolskiej.
Zespół, który w naszej grupie zajmie drugie miejsce, czeka więc wyjazd np. do Gorzowa Wielkopolskiego, Środy Wielkopolskiej albo... do Szczecina.
- Na razie interesuje nas zwycięstwo i dobra gra w każdym następnym meczu - mówi trener Karol Wołynko. - Nie myślimy o tym, co może się wydarzyć w czerwcu, nie pompujemy balonika.
Korzystając z wolnego terminu ligowego (z powodu wycofania się UMKS Zgierz), Loczki rozegrały sparingowe spotkanie z IV-ligowym LKS Ostrówek.
Wyszkowianki wygrały ten mecz 8:0, a gole zdobywały: Natalia Markowska (4) oraz Julia Salwin, Aleksandra Wilk, Natalia Chimkowska oraz Klaudia Zaręba.
Mecz z Ząbkovią odbędzie się w Wyszkowie, w niedzielę 22 kwietnia o 11.00.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość