PIŁKA NOŻNA: Miła niespodzianka w Przasnyszu

Sport

PIŁKA NOŻNA: Miła niespodzianka w Przasnyszu

05.06.2018
autor: M.
Choć mało kto się tego spodziewał, pierwsza drużyna Bugu Wyszków przywiozła z Przasnysza komplet punktów. Była to pierwsza w sezonie jej wyjazdowa wygrana.
Jak można było przewidzieć, inicjatywę przez cały mecz mieli gospodarze, którzy jednak bili głową w przysłowiowy mur. Zwłaszcza po stracie gola w 54. minucie ruszyli do huraganowych ataków, które powodowały, że dużymi fragmentami wyszkowianie nie wychodzili z własnej połowy. Gola dla wyszkowian zdobył pięknym strzałem z 20 metrów Karol Rosa. Kontrę zainicjował Łukasz Łada, który był pilnowany, ale sędzia zastosował korzyść. Akcję kontynuował Łukasz Kowalczyk, który dostrzegł lepiej ustawionego Rosę, a ten potężnym strzałem, jeszcze po rękach bramkarza, skierował piłkę pod poprzeczkę. Najlepszą szansę na wyrównanie przasnyszanie zaprzepaścili w 84. minucie. Po faulu jednego z naszych graczy, sędzia wskazał na 11. metr od bramki. Kapitalną dyspozycję zaprezentował jednak Jakub Rutkowski, broniąc najpierw strzału z rzutu karnego, a potem dobitki. Szczęście jeszcze raz uśmiechnęło się do Bugu chwilę później. Dzięki temu, że jeden z rywali strzelił w głowę Patryka Śleszyńskiego, piłka nie wpadła do pustej już bramki.

MKS Przasnysz - Bug 0:1 (0:0)
Bramka: Rosa 54
Bug: J. Rutkowski – P. Śleszyński, R. Nogaj (k). B. Wolniewicz, B. Rejnuś – K. Rosa, E. Lekh, J. Rejnuś, A. Zabłocki – Ł. Łada, Ł. Kowalczyk. Zagrali również: D. Modzelan, M. Wysocki, N. Wouters, J. Kopacz.

Przed Bugiem dwie ostatnie kolejki grane w terminach obligatoryjnych. 9 czerwca o godz.17 na sztucznym boisku wyszkowianie podejmą Koronę Ostrołęka, która wciąż liczy się w walce o awans.
Niezbyt dobre wieści nadeszły z III-ligowego frontu. Tam ciągle fatalne wyniki odnotowuje Legia II Warszawa. Po niedzielnej porażce w Łowiczu, druga drużyna mistrza Polski ma już tylko dwa punkty przewagi nad Sokołem Ostróda, który obecnie jest ostatnim zespołem, który opuściłby III ligę. A w perspektywie stołeczna młodzież ma jeszcze derby z Polonią i mecz ŁKS-em Łomża, który również nie jest jeszcze pewny ligowego bytu.
Przypomnijmy, że jeśli z III ligi spadnie przedstawiciel Mazowsza (obecnie zagrożona jest tylko Legia), to 15. zespoły IV ligi zostaną automatycznie zdegradowane i nie będzie pomiędzy nimi barażu o utrzymanie. Bug już na pewno sezon skończy właśnie jako 15. drużyna gr. północnej.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość