PIŁKA NOŻNA: Loczki wiceliderkami

08.10.2024
Piąte zwycięstwo z rzędu zanotowały w niedzielę piłkarki drugoligowych Loczków Wyszków. Po trzech trafieniach Pauliny Pokraśniewicz wyszkowianki wygrały w Grodzisku Wielkopolskim 3:0 i awansowały na pozycję wiceliderek II ligi.

Po pierwszych 5 minutach meczu powinno być już 2:0 dla Loczków, ale oba strzały z kilku metrów szczęśliwie obroniła bramkarka z Grodziska. W 7. minucie nie miała już tyle szczęścia i po uderzeniu Pauliny Pokraśniewicz pod poprzeczkę musiała wyjmować piłkę z siatki.
Do przerwy wyszkowianki powinny zdobyć jeszcze przynajmniej dwa gole, zespół gospodyń oddał w tym czasie zaledwie jeden strzał na bramkę Adriany Wiśniewskiej.
Po zmianie stron trwała przewaga Loczków. W 59. minucie świetny rajd Karolina Jasińska zakończyła jeszcze lepszym dośrodkowaniem, a P. Pokraśniewicz nie pozostało nic więcej jak tylko dołożyć nogę.
W 75. minucie na boisku pojawiła się Anna Jałocha i jej pierwsze dotknięcie piłki (strzał z 18 metrów) zakończyło się golem. Niestety, sędzia odgwizdała pozycję spaloną jednej z wyszkowianek i gol nie został uznany.
W 90. minucie K. Jasińska przeprowadziła identyczną akcję, jak przy drugim golu i P. Pokraśniewicz skompletowała hattricka.

GSS Grodzisk Wlkp. - Loczki Wyszków 0:3 (0:1)
Gole dla Loczków: P. Pokraśniewicz (7., 59., 90.)
Loczki: Adriana Wiśniewska - Karolina Jasińska, Joanna Jeż, Zuzanna Tywońko, Zuzanna Mróz, Natalia Kasińska (75. Anna Jałocha), Oliwia Świętoń, Natalia Czyż, Anna Bortkiewicz, Roksana Bylak,  Paulina Pokraśniewicz
Widzów ok. 50
Sędziowała: Agnieszka Damasewicz (Dolnośląski ZPN)

W najbliższym tygodniu Loczki czekają dwa mecze. Najpierw o 15.00 w niedzielę podejmować będą KU AZS Uniwerstetu Warszawskiego. Będzie to mecz 8. kolejki II ligi, zaś w środę w 1/32 Orlen Pucharu Polski wyszkowianki zagrają z KKP Warszawa. Spotkanie odbędzie się w Wyszkowie o godz. 18.00