PIŁKA NOŻNA: Loczki rozpoczęły piłkarską wiosnę (foto)

15.03.2021
Pierwszą drużyną piłkarską z naszego powiatu, która wybiegła na boisko na mecz rundy wiosennej były Loczki Wyszków. W meczu 14 kolejki II ligi piłki nożnej kobiet wyszkowianki uległy Respektowi Myślenice 1:3 (1:1).

Przed meczem odbyła się miła uroczystość. Zawodniczka Loczków - Joanna Jeż otrzymała życzenia i pamiątkowy obraz z okazji rozegrania 100 meczów ligowych w barwach wyszkowskiej drużyny.
W wyszkowskiej drużynie zadebiutowały trzy zawodniczki: Natalia Kasińska, Anna Jałocha i Aldona Owsianka.
Pierwsza połowa meczu była wyrównana, z lekkim wskazaniem na wyszkowianki. Gole padły jednak dopiero w końcówce tej części gry. Najpierw, w 44 minucie, kapitalnym strzałem z 18 metrów popisała się Paulina Pokraśniewicz, a w doliczonym czasie gry wyrównanie po rzucie rożnym zdobyła Mariola Stojeba. Oba zespoły schodziły na przerwę z niedosytem.
Druga część gry do 70 minuty wyglądała podobnie jak pierwsza połowa. Katarzyna Kulasińska w wyszkowskiej bramce wygrała pojedynek sam na sam z napastniczką gości. W odpowiedzi bramkarka Respektu pięknie obroniła strzał Anny Jałochy.
W 70 minucie myśleniczanki wykonywały rzut rożny. Piłka uderzona z narożnika przez Zuzannę Węglarz przy lekkiej pomocy wiatru wpadła bezpośrednio do bramki Loczków.
Wyszkowianki ruszyły do odrabiania strat, ale 4 minuty później błąd obrony wykorzystała Węglarz i zdobyła swojego drugiego gola.
Loczki miały jeszcze przynajmniej dwie dobre sytuacje do zdobycia gola. Raz na przeszkodzie stanęła poprzeczka, a chwilę przed końcowym gwizdkiem Anna Bortkiewicz nie zdołała pokonać bramkarki gości.

Loczki Wyszków - Respekt Myślenice 1:3 (1:1)
Gol dla Loczków: Paulina Pokraśniewicz (44.)
Loczki: Katarzyna Kulasińska - Oliwia Świętoń, Joanna Jeż, Aleksandra Ślubowska, Natalia Kasińska, Wiktoria Mostowska, Oliwia Wróbel (20. Weronika Molska, 60. Martyna Rosa) Anna Bortkiewicz, Anna Jałocha, Beata Chapska, Paulina Pokraśniewicz. Trener: Karol Wołynko
Żołta kartka: Anna Jałocha

W następnej kolejce wyszkowianki powinny zagrać u siebie ze Spartą Daleszyce. Na dziś nie wiadomo jednak czy mecz się odbędzie, z powodu obostrzeń covidowych dla województwa mazowieckiego. W poniedziałek PZPN nie wydał w tej sprawie żadnego stanowiska.