Baner desktopowy
Baner mobilny
Konkurs - Mazowiecki Senior Roku - czerwiec 2026
PIŁKA NOŻNA: Krzysztof Maciak rezygnuje!

Sport

PIŁKA NOŻNA: Krzysztof Maciak rezygnuje!

16.06.2026
autor: M, opr. mjk
Bezpośrednio po ostatnim spotkaniu ligowym Bugu Wyszków, trener Krzysztof Maciak dość niespodziewanie poinformował, że kończy pracę w roli trenera. Pozostanie w klubie, ale jako czynny zawodnik. Jako powód swojego odejścia podał względy osobiste.

Jego półroczną przygodę z „jedynką” na pewno trzeba ocenić pozytywnie. Zdołał utrzymać w lidze zespół złożony niemal wyłącznie z lokalnych zawodników, mając do dyspozycji naprawdę szczupłą kadrę w większości niedoświadczonych zawodników.
Nie jest jeszcze znane nazwisko następcy.
Klub podziękował trenerowi w swoich mediach społecznościowych:
"Są momenty, w których klub potrzebuje nie tylko piłkarzy, trenerów czy działaczy. Potrzebuje ludzi gotowych wziąć odpowiedzialność za jego losy. Ludzi, którzy nie szukają wymówek, lecz rozwiązań. Ludzi, którzy w najtrudniejszych chwilach stają na wysokości zadania.
Taką osobą w rundzie wiosennej był Krzysztof Maciak.
Jako zawodnik pierwszej drużyny podjął się niezwykle wymagającej roli trenera grającego, biorąc na swoje barki odpowiedzialność za zespół w wymagającym momencie sezonu. To zadanie, którego ciężaru nie sposób zmierzyć wyłącznie liczbami czy wynikami. To dziesiątki godzin poświęconych na przygotowania, analizy, rozmowy z zawodnikami i organizację pracy drużyny. To nieustanna gotowość do działania, często kosztem własnego czasu, odpoczynku i życia prywatnego.
W imieniu Zarządu oraz całej społeczności Bugu Wyszków pragniemy serdecznie podziękować Krzysztofowi za ten wyjątkowy sezon. Za odwagę, by podjąć wyzwanie. Za ogrom pracy wykonanej każdego dnia. Za profesjonalizm, zaangażowanie i bezgraniczne oddanie klubowi, którego barwy reprezentuje od lat.
Szczególne słowa uznania należą się za postawę, która jest wzorem dla każdego sportowca i członka naszej społeczności. Krzysztof wielokrotnie pokazał, że Bug Wyszków to dla niego coś więcej niż klub. To miejsce, za które bierze odpowiedzialność i któremu zawsze służy swoim doświadczeniem, charakterem i sercem.
Dziękujemy za każdą minutę spędzoną na boisku i poza nim. Dziękujemy za wszystkie decyzje, wysiłek i poświęcenie, które pozwoliły drużynie przejść przez rundę wiosenną. Dziękujemy za to, że w najważniejszych momentach byłeś gotów stanąć na pierwszej linii."




CZYTAJ TAKŻE: "PIŁKA NOŻNA: Radykalne zmiany w Bugu Wyszków"

PCPR: Dofinansowania dla osób niepełnosprawnych w 2026 roku
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość