PIŁKA NOŻNA: Krótkie wakacje Bugu

Sport

PIŁKA NOŻNA: Krótkie wakacje Bugu

05.07.2020
autor: M.
Niespełna trzy tygodnie przerwy pomiędzy zakończeniem starego sezonu a rozpoczęciem przygotowań do nowych rozgrywek będą mieli tego lata piłkarze Bugu Wyszków. Wyjątkowo krótki będzie w tym roku również letni okres przygotowawczy.

Ostatni ligowy mecz cztery najwyżej sklasyfikowane drużyny z większości mazowieckich lig okręgowych rozegrały 17 czerwca. Niezależnie od efektu tych meczów, czyli wywalczenia awansu bądź jego braku, piłkarze do końca tamtego tygodnia spotykali się jeszcze na treningach.
Zatem po bardzo krótkiej przerwie zawodnicy Bugu Wyszków spotkają się już 6 lipca. Pod okiem nowego szkoleniowca Krzysztofa Ogrodzińskiego, w najbliższy poniedziałek seniorzy Bugu rozpoczną przygotowania od profesjonalnych testów wydolnościowych. Aby ich wykonanie było jak najdokładniejsze i miarodajne zespół zostanie podzielony na dwie grupy.
Po tych testach przyjdzie czas na treningi oraz sól każdych przygotowań – mecze sparingowe. Pierwszym letnim rywalem Bugu będzie, 8 lipca, beniaminek IV ligi – Tygrys Huta Mińska. Z tym przeciwnikiem Bug wygrał na początku marca 5:3 w ramach zimowych przygotowań. Tygrys wygrał rundę jesienną w siedleckiej okręgówce, dzięki czemu uzyskał prawo awansu.
Trzy dni później Bug uda się do Nasielska. Żbik w lutym również gościł w Wyszkowie, gdzie przegrał sparing z naszą drużyną. Nasielszczanie to, podobnie jak Bug, zespół, który nie wykorzystał wiosną szansy na awans za sprawą trzech dodatkowych meczów. Zremisował z Narwią Ostrołęka i Mławianką, przegrał z Troszynem. To sprawiło, że pozostał w tabeli na 4. miejscu.
Drugim, dobrze nam ostatnimi czasy znanym, rywalem, 18 lipca, będzie Makowianka Maków Mazowiecki. Z tym przeciwnikiem w lutym zagrali gracze trenera Arkadiusza Mielczarczyka, ulegając 2:3. Dzięki przedwczesnemu zakończeniu sezonu, Maków uniknął walki o utrzymanie, którą za sprawą tylko 17 punktów zdobytych jesienią z pewnością toczyłby w rundzie rewanżowej. Zapewne bardzo zmartwiło sympatyków Makowianki odejście jej najlepszego gracza i strzelca. Tego lata Kamil Majkowski wybrał ofertę beniaminka IV ligi –  KS Troszyn.
Równo tydzień przed rozpoczęciem nowego sezonu, 25 lipca, nasi piłkarze pojadą do Pułtuska. Będą podejmowani przez miejscową Nadnarwiankę. Za sprawą pandemii również do podopiecznych trenera Artura Salamona uśmiechnęło się szczęście. Pułtuszczanie jesienią zdobyli jeszcze o dwa oczka mniej niż Maków, ich również czekałaby trudna walka o utrzymanie w lidze.
Wszystkie trzy mecze odbędą się na wyjazdach. Drużyny będą miały możliwość gry na naturalnej nawierzchni, co latem jest istotnym czynnikiem. Wydaje się, że w naszym klubie podjęto słuszną decyzję, by latem sparingi rozgrywać na trawie, a zimą na sztucznym boisku, głównie w Wyszkowie.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość