PIŁKA NOŻNA: Konopianka lepsza od Wymakracza

24.05.2022
Kolejny mecz i kolejna porażka. Wiosna w wykonaniu Wymakracza Długosiodło wygląda słabo, jeśli chodzi o wyniki. Gra zawodników z Długosiodła w niektórych spotkaniach wygląda nieźle, ale za wrażenia artystyczne w okręgówce punktów nie ma. W niedzielę długosiodlanie przegrali z Konopianką Konopki.

Gospodarze trafili już w 2. minucie meczu, ale przed przerwą to piłkarze z Długosiodła mieli więcej sytuacji podbramkowych. Niestety, żadna z nich nie została wykorzystana i po pierwszej połowie Konopianka prowadziła 1:0.
Po zmianie stron znów zaatakowali podopieczni trenera Arkadiusza Borowego. W 50. minucie po podanu Piotra Prabuckiego wyrównującą bramkę zdobył Maciej Pasek. Wydawało sie, że goście nabiorą wiatru w żagle i zdołają przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Niestety, niewykorzystane sytuacje się mszczą i w 77. minucie gospodarze wychodzą ponownie na prowadzenie, a dosłownie chwilę później zdobywają gola na 3:1.
- Mieliśmy dużo sytuacji, ale kuleje u nas wykończenie sytuacji, za to rywale mając mniej sytuacji, trafiają i zgarniają trzy punkty - powiedział po meczu Marcin Kwiatkowski, zawodnik Wymakracza.

Konopianka Konopki - Wymakracz Długosiodło 3:1 (1:0)
Gol dla Wymakracza: M. Pasek (50.)

Wymakracz: M. Cichowski - P. Prabucki, A. Jachacy, M. Szymański, E. Rogalski, M. Rytelewski, M. Pasek, M. Kwiatkowski- B. Kolankiewicz, M. Książek, F. Ciach (60. A. Duda)

W niedzielę Wymakracz gra u siebie. O godzinie 17.00 rozpocznie się mecz z Koroną Szydłowo. W rundziej jesiennej zawodnicy z powiatu mławskiego wygrali  4:0, obecnie zajmują w tabeli 5. miejsce (41 pkt.)