PIŁKA NOŻNA: Konin zdobyty! (FOTO)

30.08.2023
Pierwszy raz w historii Loczki Wyszków przywiozły z Konina trzy punkty. W drugiej kolejce II ligi piłki nożnej kobiet wyszkowianki wygrały z Medykiem II 4:2.

Kiedy mecze rezerw Medyka odbywają się w Koninie można być pewnym, że w zespole wystąpią zawodniczki z pierwszego zespołu, występującego w Ekstralidze. Tym razem wśród czternastu piłkarek zespołu gospodyń „tylko” sześć to zawodniczki z kadry zespołu z najwyższej klasy rozgrywkowej.
Mecz w pierwszej połowie był toczony głownie na połowie Loczków. Bardzo dobrze spisywała się w bramce Adriana Wiśniewska, a po jednej z akcji piłkę z linii bramkowej wybiła Aleksandra Ślubowska. Wyszkowianki odpowiedziały dwiema groźnymi akcjami. W pierwszej sytuacji bramkarka Medyka Viktoria Ćwik okazała się lepsza od Oliwii Zęgoty, w drugiej piękne uderzenie Natalii Czyż wylądowało na poprzeczce.
Bezbramkowy remis, którym zakończyła się pierwsza połowa nie utrzymał się długo po wznowieniu gry. Po składnej akcji piłkarek Medyka w 46. minucie gola zdobyła Paulina Kubiak.
Wyszkowianki ruszyły do odrabiania strat i już kilka minut później mocny strzał Pauliny Pokraśniewicz przełamał ręce bramkarki Medyka i piłka trafiła do siatki gospodyń.
W 62. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego futbolówka trafiła do dobrze ustawionej Karoliny Jasińskiej, a ta w swym debiucie w zespole Loczków zdobyła swoją pierwszą bramkę.
Radość wyszkowianek nie trwała długo. Potężny strzał Patrycji Sikory (która dzień wcześniej grała w meczu Ekstraligi) doprowadził do remisu.
Koninianki postanowiły zaatakować jeszcze mocniej, ale raz po raz nadziewały się na kontry podopiecznych trenerki Marioli Rębowskiej. Po jednej z akcji wyszkowianek bramkarka Medyka wybiła piłkę na rzut rożny. Dobre dośrodkowanie Oliwii Świętoń i zamieszanie pod bramką wykorzystała Paulina Pokraśniewicz i wyszkowianki wyszły kolejny raz na prowadzenie.
Nieustanne ataki gospodyń w końcówce meczu nie przyniosły rezultatu, za to w doliczonym czasie gry, po błędzie bramkarki i stoperki Medyka, piłkę do bramki skierowała Natalia Czyż.

Medyk II Konin - Loczki Wyszków 2:4 (0:0)
Gole dla Loczków: Paulina Pokraśniewicz (53. i 72.), Karolina Jasińska (62.) i Natalia Czyż (90.+1)
Loczki: Adriana Wiśniewska - Aleksandra Ślubowska, Joanna Jeż, Wiktoria Mostowska , Karolina Jasińska, Eliza Pietruczuk, Julita Pietruczuk, Anna Bortkiewicz, Oliwia Świętoń, Natalia Czyż, Oliwia Zęgota (46. Paulina Pokraśniewicz)
Sędziowała: Joanna Nazar (Łódzki ZPN)
Widzów: ok. 50.

W najbliższą sobotę Loczki grają w Wyszkowie z KS Raszyn. Początek o godz.12.00.