PIŁKA NOŻNA: Kolejne zwycięstwo Loczków. Znów awans w tabeli

27.09.2022
Loczki Wyszków, po niedzielnej wygranej z Pragą Warszawa, awansowały na czwarte miejsce w tabeli II ligi piłki nożnej kobiet.

Mecz zaczął się dobrze dla wyszkowianek, które po 20 minutach meczu prowadziły już 2:0. Najpierw Aleksandra Kozłowska, pięknym strzalem lewą nogą pokonała bramkarkę Pragi, a kilka minut później swojego drugiego gola w barwach Loczków zdobyła Julita Pietruczuk. Loczki miały wyraźną przewagę, a strzały na bramkę Adriany Wiśniewskiej można było policzyć na palcach jednej dłoni. Niestety, w 26 minucie z boiska musiała zejść kontuzjowana Marta Kiełek.
Po przerwie warszawianki ruszyły agresywnie do odrabiania strat. Skończyło się na jednym golu oraz czterech żółtych kartkach, i to tego dnia było wszystko, na co stać było stołeczną drużynę. Loczki miały dwie stuprocentowe sytuacje do zdobycia gola, ale nie wykorzystały żadnej.
Po zwycięstwie Loczki awansowały na czwarte miejsce w tabeli.

Loczki Wyszków - Praga Warszawa 2:1 (2:0)
Gole dla Loczków: A. Kozłowska (14.), J. Pietruczuk (20.)
Loczki: Adriana Wiśniewska - Anna Bortkiewicz, Eliza Pietruczuk,  Marta Kiełek (26. Wiktoria Mostowska), Julita Pietruczuk, Natalia Kasińska, Oliwia Świętoń, Zuzanna Marszał, Natalia Czyż, Paulina Pokraśniewicz, Aleksandra Kozłowska
Żółta kartka: E. Pietruczuk
Sędziowała: K. Zielonka (Warszawa).

Teraz ligi centralne czeka przerwa reprezentacyjna. Najbliższy mecz Loczki rozegrają 16 października. Przeciwnikiem wyszkowskich piłkarek będzie AZS UW Warszawa.