PIŁKA NOŻNA: Kolejna dominacja w sparingu

Sport

PIŁKA NOŻNA: Kolejna dominacja w sparingu

01.08.2023
autor: M
Tym razem aż 5-0 pierwsza drużyna Bugu Wyszków pokonała kolejnego rywala w kolejnej grze kontrolnej. W sobotę nasz zespół udał się aż za Skierniewice na mecz ze Stalą Niewiadów.

Zespół z piotrkowsko trybunalskiej „okręgówki” tylko w pierwszej połowie był dla Bugu równorzędnym rywalem. Rywale mogli nawet wyjść na prowadzenie, ale w 12. minucie Kacper Fedorczyk w sytuacji sam na sam wystawił nogę i dzięki temu obronił strzał rywala. Sześć minut później jeden z dwóch testowanych w Bugu napastników ograł na zamach rywala i strzałem przy słupku otworzył wynik meczu. Chwilę później drugi ze sprawdzanych atakujących strzelił mocno po ziemi, obrońca wybił piłkę z pustej bramki, a z dobitką Illyi Zaporoshchenki poradził sobie bramkarz.
Tuż po wznowieniu gry mógł być remis. Zawodnik Stali był oko w oko z Jakubem Imiołkiem, ale trafił tylko w słupek. Od tego momentu na boisku niepodzielnie panowała już tylko jedna drużyna. W 52. minucie strzelec pierwszego gola, strzałem głową podwyższy prowadzenie. Dwie minuty później sam na sam z bramkarzem znalazł się Krzysztof Maciak i po chwili było już 3-0. Po godzinie meczu swoją akcję firmową zaprezentował starszy brat Krzysztofa. Kapitan Bugu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzałem głową nie dał bramkarzowi szans. Ostatni do bramki trafił rezerwowy Przemysław Wojtkowski. Pomocnik wyszkowian mając przed sobą tylko bramkarze strzelił precyzyjnie obok jego nogi.

Stal Niewiadów - Bug 0-5 (0-1) w Sierakowicach Lewych
Gole: testowany 23, 49, K. Maciak 52, M. Maciak 54, Wojtkowski 75.
Bug: K. Fedorczyk - K. Maciak, M. Maciak, A. Krawczyk - B. Ciach, A. Szleżanowski, I. Zaporoshchenko, H. Zaporoshchenko, P. Połodziuk - testowany nr 1, testowany nr 2. Zagrali również: J. Imiołek, M. Jezierski, J. Chodkowski, P. Wojtkowski, K. Skrocki, J. Wyszkowski, P. Okular.

Ostatni przed startem ligi sparing Bug rozegra 5 sierpnia na wyszkowskim bocznym boisku o godz. 11. z rezerwami Polonii Warszawa.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość