PIŁKA NOŻNA: Istna kanonada w meczu Bugu Wyszków ze Startem Otwock (FOTO)

22.10.2022
autor: Bug Wyszków, opr. i fot. SB
Wynikiem 5:3 zakończył się sobotni mecz Bugu Wyszków ze Startem Otwock. W drugiej połowie spotkania, rozgrywanego na wyszkowskim stadionie, w ciągu kwadransa padło aż 5 goli!
W przerwie meczu wręczono kolejne medale z okazji stulecia klubu. Tym razem odebrali je m.in. członkowie zespołu „Od Jutra” i bracia Pawłowscy.

Gospodarze rozpoczęli natarcie bramki gości już od pierwszego gwizdka. Zawodziła jednak skuteczność. Przemysław Nasiadka strzelił przewrotką w bramkarza, Łukasz Kamiński wślizgiem nie skierował piłki do niemal pustej bramki, a dobitka Artura Szleżanowskiego została wybita na rzut rożny. Wynik otworzył dopiero strzałem z karnego Mateusz Maciak. Został on podyktowany za faul na Szleżanowskim. Jednak z prowadzenia Bug cieszył się tylko dwie minuty. Pomocnik Startu bardzo ładnym strzałem przy dalszym słupku wrzucił Jakubowi Imiołkowi piłkę „za kołnierz”.
Pierwszy kwadrans drugiej odsłony to istna kanonada. W ciągu kwadransa padło aż 5 goli! W ciągu czterech minut Kamiński najpierw po podaniu Alana Krawczyka kopnął do pustej bramki, a po chwili wykorzystał dogranie Piotra Połodziuka. Rywale nie pozostawali bierni. Trzy minuty później ich zawodnik strzałem głową pokonał Imiołka. Dwie minut później, strzałem na raty, hat tricka ustrzelił Kamiński. Kilkadziesiąt sekund później Krzysztof Maciak nadepnął w polu karnym rywala i goście pewnie strzelili z rzutu karnego. W 69. minucie w polu karnym kopnięty został z kolei Illia Zaporoshchenko. Sam poszkodowany kopnął z karnego w bramkarza, ale ze skuteczną dobitką pospieszył Połodziuk. Chwilę potem jeszcze w słupek trafił Mateusz Maciak, a Kamiński ponownie w bramkarza.
W końcówce obie drużyny zapłaciły cenę ze szybkie tempo pierwszych 60 minut meczu i więcej goli już nie padło.

Przedstawiciele Bugu Wyszków na mecz zaprosili kolejne osoby, które zostały wyróżnione specjalnymi medalami z okazji 100-lecia klubu. Medale nadano: Markowi Morawskiemu, Bogdanowi Kowalskiemu, Mieczysławowi Duchnowskiemu, Karolowi Pękulowi, Sebastianowi Depcie, Adamowi Pawłowskiemu, Marcinowi Pawłowskiemu, Damianowi Pawłowskiemu, Zbigniewowi Szymczakowi, Włodzimierzowi Gnoińskiemu oraz członkom zespołu „Od Jutra”, który jest autorem oficjalnego hymnu Bugu Wyszków: Mariuszowi Kowalczykowi, Rafałowi Jabłońskiemu, Konradowi Godłozie, Michałowi Polakowi i Piotrowi Czajkowskiemu.

Bug – Start Otwock 5:3 (1:1)
Gole dla Bugu: M. Maciak 34 (karny), Kamiński 47, 49, 59, Połodziuk 69
Bug: J. Imiołek (87. F. Augustyniak) – R. Nogaj (85. A. Balcer), M. Maciak, D. Dadacz – P. Połodziuk, W. Podolski (75. P. Wojtkowski), Ł. Łada (46. A. Krawczyk), A. Szleżanowski (46. I. Zaporoshchenko), K. Maciak (66. P. Czajka) – Ł. Kamiński, P. Nasiadka (73. D. Świerblewski).