PIŁKA NOŻNA: Hattrick Emila sobotę umila

30.08.2023
Pierwsze ligowe zwycięstwo odnieśli w sobotę piłkarze Wymakracza Długosiodło. Na własnym stadionie podopieczni Arkadiusza Borowego pokonali 5:0 Wkrę Sochocin.

Długosiodlanie od początku do końca kontrolowali przebieg spotkania i zagrali praktycznie bezbłędny mecz.
Gole w pierwszej połowie padały w ciągu dziesięciu minut. W 22. - zaczął Bartłomiej Kolankiewicz, cztery minuty później swojego gola dołożył Emil Rogalski, a w 31. minucie kompletowanie hattricka rozpoczął Emil Mostowski.
Warto wspomnieć, że gol Emil Rogalskiego to 500. bramka strzelona w oficjalnych meczach Wymakracza. Co ciekawa, pierwsze trafienie (24 sierpnia 2016 w meczu z FC Różan) zaliczył ten sam zawodnik.
Po zmianie stron przewaga gospodarzy dalej nie podlegała dyskusji. Tuż po wznowieniu gry po przerwie swojego drugiego gola zdobył Emil Mostowski, a w 79. minucie dołożył gola numer trzy i mógł cieszyć się z kolejnego hattricka. Trzeba dodać, że do trzech bramek należy dodać dwie asysty!
Po trzech kolejkach Wymakracz zajmuje 14. pozycję w tabeli ciechanowsko-ostrołęckiej okręgówki, ale ma tyle samo punktów, co zajmująca siódme miejsce Wkra Radzanów.

Wymakracz Długosiodło - Wkra Sochocin 5:0 (3:0)
Gole: Emil Mostowski (31.,  48., 79.), Bartłomiej Kolankiewicz (22.), Emil Rogalski (26.)
Wymakracz: J. Borczon - T. Jakubczyk (73. D. Kiełczewski), D. Roguszewski, M. Gałązka, J. Zbrzeźniak, M. Rytelewski (83. A. Rogalski), M. Poleski (87. A. Jachacy), P. Prabucki (61. F. Ciach), B. Kolankiewicz (M. Książek), E. Mostowski (80. A. Bukowiecki), E. Rogalski

W sobotę o 17.00 Wymakracz gra wyjazdowe spootkanie z Kurpikiem Kadzidło. Piłkarze z Kurpi nie zdobyli w tym sezonie jeszcze ani jednego punktu.