PIŁKA NOŻNA: Efektowna wygrana Loczków. Dziewięć goli na stadionie miejskim (FOTO)

10.05.2022
Efektowne zwycięstwo odniosły w niedzielę piłkarki Loczków Wyszków. W meczu z wyżej notowaną Wartą Gorzów Wielkopolski nasze piłkarki strzeliły sześć goli i wygrały mecz 6:3 (1:1). Dzięki temu wyszkowianki awansowały na szóste miejsce w tabeli II ligi piłki nożnej kobiet.

Mecz w pierwszej połowie był wyrównany. Zawodniczki z Gorzowa, mające w składzie mistrzynię Europy U-17 sprzed kilku lat - Annę Okulewicz, groźnie atakowały, wyszkowskie piłkarki odpowiadały kontrami. Nie brakowało strzałów i efektownych parad bramkarskich, ale dopiero w 36. minucie meczu po rzucie karnym, podyktowanym za zagranie piłki ręką, gorzowianki otworzyły wynik spotkania (gol A. Okulewicz). Trzy minuty później, po rzucie rożnym egzekwowanym przez najlepszą na boisku Annę Jałochę do siatki gości trafiła głową Joanna Jeż.
Po przerwie na boisku pojawiła się w zespole Loczków Aleksandra Kozłowska i już kilka minut później popisała się piękną asystą z której skorzystała Paulina Pokraśniewicz. Korzystny dla wyszkowianek wynik utrzymywał się do 70. minuty, kiedy gorzowianki zdobyły wyrównującego gola. Zespół gości poszedł za ciosem i chwilę później wyszedł na prowadzenie po pięknym uderzeniu w okienko bramki Adriany Wiśniewskiej (drugi gol A. Okulewicz). Wyszkowianki grały jednak konsekwentnie i w 75. minucie, kolejny raz po wrzutce A. Jałochy z rzutu rożnego, Aleksandra Ślubowska uderzyła głową nie do obrony, doprowadzając do stanu 3:3.
W 79. minucie zawodniczka Warty, w konsekwencji dwóch żółtych kartek, musiała opuścić boisko, a rzut wolny po kolejnym doskonałym dośrodkowaniu A. Jałochy na bramkę zamieniła Anna Bortkiewicz.
Piłkarki z Gorzowa rzuciły się do odrabiania strat, w 88. minucie nadziały się jednak na wzorową kontrę Loczków. P. Pokraśniewicz zrewanżowała się asystą A. Kozłowskiej, która umieściła piłkę w siatce Warty i było już jasne, że wyszkowianki ten mecz wygrają. W ostatniej minucie po rzucie rożnym wykonanym (oczywiście!) przez A. Jałochę w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniejsza okazała się P. Pokraśniewicz, która ustaliła wynik meczu na 6:3.

Loczki Wyszków - Warta Gorzów Wlkp. 6:3 (1:1)
Loczki: Adriana Wiśniewska - Zuzanna Kuchta (70. Kinga Andrzejak), Joanna Jeż, Aleksandra Ślubowska, Natalia Kasińska (46. Marta Kiełek), Oliwia Świętoń, Anna Bortkiewicz, Weronika Molska (46. Aleksandra Kozłowska), Oliwia Wróbel, Anna Jałocha, Paulina Pokraśniewicz.
Żólte kartki: A. Bortkiewicz, J. Jeż, A. Kozłowska
Sędziowała: Aleksandra Starobrat-Cienka (Warszawa)
Widzów: 100

W niedzielę o 17.00 wyszkowianki zagrają w Gdyni z liderem rozgrywek, praktycznie pewnym już awansu do I ligi Marcusem Gdynia. Po zwycięstwie z Wartą Gorzów piłkarki z Wyszkowa zapowiadają jednak, że tanio skóry nie sprzedadzą.
Warto dodać, że wychodzące na rozgrzewkę zawodniczki oglądały końcówkę spotkania wyszkowskich trampkarek. Mecz mazowieckiej Ekstraligi Trampkarek pomiędzy Loczkami Wyszków i Koroną Jadów podopieczne trenerki Marioli Rębowskiej wygrały 4:2, a piłkarki obu seniorkich zespołów nie szczędziły pochwał młodym piłkarkom. O "świeżą krew" w zespole Loczków można więc być spokojnym.