PIŁKA NOŻNA: Efektowna sobota Loczków (foto)

25.04.2023
Bardzo udaną sobotę mają za sobą piłkarki Loczków Wyszków. Kulminacją sportowych emocji było zwycięstwo drugiligowego zespołu z KS Raszyn 4:2.

Na stadionie miejskim od rana rywalizowały młode piłkarki Loczków. Dzięki współpracy z AP Olimp Ciechanów (gdzie trenerkami są dwie piłkarki Loczków: Aleksandra Kozłowska i Aleksandra Ślubowska) odbyły się mecze młodziczek i żaczek. W sumie prawie 50 młodych zawodniczek spędziło na sportowo przedpołudnie. Najmłodsze piłkarki udekorowano medalami, a dodatkową atrakcją była możliwość wyprowadzenia seniorskich zespołów Loczków i KS Raszyn na drugoligowy mecz.
Samo spotkanie o punkty toczyło się pod dyktando wyszkowianek. Już w 13. minucie po dośrodkowaniu Natalii Markowskiej gola zdobyła Aleksandra Ślubowska. Mimo przewagi wyszkowianek w 40. minucie raszynianki wyrównały. Na szczęście tuż przed przerwą błąd stoperek gości wykorzystała Paulina Pokraśniewicz i wyszkowianki ponownie wyszły na prowadzenie.
W drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie. Wyszkowianki miały przynajmniej pięć sytuacji do zdobycia gola, ale wykorzystały tylko jedną. W 56. minucie do siatki trafiła ponownie P. Pokraśniewicz. I kiedy wszyscy odliczali już minuty do zakończenia spotkania gola zdobył zespół gości, a minutę później gospodynie. Mecz, w którym przewaga Loczków nie podlegała dyskusji, wyszkowianki powinny wygrać zdecydowanie wyżej. Z drugiej strony zespół z Raszyna, któremu grozi spadek walczył do samego końca meczu.
Dzięki trzem punktom podopieczne trenerki Marioli Rębowskiej przesunęły się na siódme miejsce w tabeli.

Loczki Wyszków - KS Raszyn 4:2 (2:1)
Gole: P. Pokraśniewicz (45., 56., 90.), A. Ślubowska (13.)
Loczki: Joanna Łukasik - Aleksandra Ślubowska (85. Roksana Bylak), Joanna Jeż, Wiktoria Mostowska, Anna Bortkiewicz (80. Aleksandra Bordziakowska), Natalia Markowska (67. Zuzanna Marszał), Eliza Pietruczuk, Julia Pietruczuk, Oliwia Świętoń (67. Natalia Gierałtowska), Aleksandra Kozłowska (46. Natalia Czyż), Paulina Pokraśniewicz
Żółta kartka: P. Pokraśniewicz
Sędziowała: Karolina Trzeciak (Podlaski ZPN)