PIŁKA NOŻNA: Dziewięć sparingów Bugu

Sport

PIŁKA NOŻNA: Dziewięć sparingów Bugu

16.01.2021
autor: M
Co najmniej dziewięć towarzyskich meczów rozegrają seniorzy Bugu Wyszków w ramach zimowych przygotowań do rundy wiosennej. Prawie wszystkie spotkania odbędą się na wyszkowskim sztucznym boisku.

13 stycznia do treningów powrócili piłkarze seniorów Bugu Wyszków. Przez pierwszy tydzień podopieczni trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego trenować będą trzy razy w tygodniu. Następnie liczba zajęć zostanie zwiększona do czterech, a w każdą sobotę lider gr. I okręgówki rozgrywać będzie grę kontrolną.
Wyszkowianie tej zimy zagrają w większości z rywalami, z którymi potykali się latem podczas przygotowań do nowego sezonu. Tak było z Tygrysem Huta Mińska (latem 1:1), Żbikiem Nasielsk (0:4), Podlasiem Sokołów Podlaski (1:8), Makowianką Maków Mazowiecki (2:3).
Ciekawe powinny być starcia z Naprzodem Skórzec i PKS-em Radość. Naprzód to zdecydowany lider siedleckiej okręgówki, który w 17 meczach wygrał aż 14 razy. Również liderem, tyle że gr. III warszawskiej A-Klasy, jest Radość. Podopieczni byłego trenera Bugu Łukasza Stasiuka są na dobrej drodze do awansu do ligi okręgowej.
Kibice czekają zapewne również na drugie w historii małe derby powiatu wyszkowskiego. To spotkanie towarzyskie odbędzie się w następną sobotę, tym razem na Stadionie Leśnym w Długosiodle.
Pierwsza kolejka rundy rewanżowej rozegrana zostanie w weekend 13-14 marca. Lider tabeli na początek pojedzie do Jabłonny, gdzie jak dotąd ostatnia w tabeli Wisła swoje spotkania rozgrywa w niedzielne popołudnia. Zakończenie sezonu w weekend 20-21 czerwca. Rozegrania dwóch ostatnich kolejek możemy spodziewać się w obligatoryjnym terminie w sobotę o godz. 11. Dwie kolejki zostaną rozegrane w środku tygodnia. W środę, 12 maja, Bug podejmować będzie Wesołą, a dwa tygodnie później zmierzy się w stolicy z rezerwami Polonii.
Mecze barażowe o awans do IV ligi zostaną rozegrane 23 czerwca (środa) oraz 26-27 czerwca (weekend).

Sparingi:
•    23 stycznia: Wymakracz Długosiodło (A) – Bug (godzina do ustalenia)
•    30 stycznia: Bug – Polonia Warszawa (juniorzy))
•    6 lutego: Bug – Podlasie Sokołów Podlaski (IV liga) - mecz o 13.00
•    10 lutego: Bug – ŁKS Łochów (A) (godz. 19)
•    13 lutego: Bug – Żbik Nasielsk (LO)
•    17 lutego: Bug – Naprzód Skórzec (LO) (godz. 19)
•    20 lutego: Bug – Makowianka Maków Maz. (IV)
•    27 lutego: Bug – PKS Radość (A)
•    6 marca: Bug – Tygrys Huta Mińska (IV).

Wszystkie sobotnie mecze w Wyszkowie zaplanowane zostały na godz. 10.30 (z wyjątkiem meczu z Podlasiem). Odbędą się na sztucznym boisku.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość