PIŁKA NOŻNA: Drugoligowy horror z happy endem (foto)

Sport

PIŁKA NOŻNA: Drugoligowy horror z happy endem (foto)

29.08.2016
autor: mjk
Od horroru zaczęły swoje występy w II lidze piłki nożnej kobiet piłkarki Loczków Wyszków. Na szczęście mecz z Jantarem Ostrołęka zakończył się zwycięstwem naszych piłkarek 2:1.
Loczki 20 sierpnia 2013 rozegrały swój pierwszy, po założeniu klubu, mecz – przeciwnikiem był Jantar Ostrołęka (4:0 dla Loczków). Prawie równo trzy lata później zespoły spotkały się w II lidze. Ciekawostką było, że obie drużyny zagrały w tych samych strojach co trzy lata temu. Wyszkowiankom historyczne koszulki przyniosły szczęście.
Mecz jednak zaczął się ze strony gospodyń bardzo ner-wowo. Bardziej doświadczone zawodniczki Jantara dominowały na boisku i w końcu po rzucie wolnym udało im się tę dominację potwierdzić golem. Z wynikiem 0:1 obie drużyny zeszły na przerwę.
W drugiej części meczu zobaczyliśmy inne Loczki. Wyszko-wianki zagrały pewniej oraz dokładniej i na rezultaty nie trzeba było długo czekać. Najlepsza snajperka III ligi sezonu 2015/16 – Paulina Pokraśniewicz uderzyła nie do obrony i ucieszyła miejscowych kibiców. Mimo przewagi Loczki jednak nie potrafiły zdobyć drugiego gola.
Pod koniec meczu obie drużyny trochę opadły z sił - mecz odbywał się w południe, w upale przekraczającym 30 stopni.
Kiedy wszyscy myśleli, że mecz zakończy się remisem, w ostatniej akcji meczu, po rzucie rożnym wykonanym perfekcyjnie przez Natalię Chimkowską, idealnym uderzeniem głową popisała się ponownie Paulina Pokraśniewicz.
Sędzia Emilia Szymula nie wznowiła już gry i pierwsze drugoligowe zwycięstwo Loczków stało się faktem.
- Mecz nie był zachwycający, ale trema zrobiła swoje - powiedział po meczu trener Karol Wołynko. -  Na szczęście dziewczyny wyszły na drugą połowę z innym nastawieniem i dało to od razu efekty.
Nie popisał się za to Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, który „zapomniał” o uhonoro-waniu piłkarek Loczków za zwycięstwo w III lidze w sezonie 2015/16. Niby mała rzecz, ale jednak trochę wstyd.
W najbliższą sobotę Loczki jadą do Białegostoku, gdzie zagrają z Heliosem. Z drużyną tą nasze piłkarki grały sparing w lutym i przegrały 2:3. Warto dodać, że trenerem Heliosa jest były trener Jagiellonii Białystok - Mirosław Mojsiuszko.    
Głównym sponsorem UKS Loczki Wyszków jest Gmina Wyszków.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość