PIŁKA NOŻNA: Dramat w Myszyńcu

Sport

PIŁKA NOŻNA: Dramat w Myszyńcu

08.06.2017
autor: mjk
Miał być korzystny wynik i awans do A-klasy, skończyło się porażką 1:5 i drugim miejscem w tabeli. Nie tak sobie wyobrażali ostatni mecz sezonu piłkarze WKS Mystkówiec.
W ostatniej kolejce ostrołęckiej B-klasy piłkarze z gminy Somianka rozegrali najważniejszy mecz tego sezonu. Przewaga WKS wynosiła trzy punkty, wystarczyło więc nie przegrać w Myszyńcu.
Niestety, zawodnicy z Kurpii rozegrali dobry mecz. Po pierwszej połowie wynik był  jeszcze korzystny dla mystkowian (1:1, gol Adama Meliona), ale w drugich 45 minutach przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji. Miała na to wpływ na pewno sztuczna murawa boiska, na której znacznie lepiej czuli się miejscowi. Piłkarze z Myszyńca zdobyli cztery gole, nie tracąc żadnego.
Wynik 5:1 dla Bartnika Myszyniec powoduje, że WKS Mystkówiec kończy na drugim, niepremiowanym awansem, miejscu. Mimo to mystkowianom należą się słowa uznania za cały sezon.
Druga drużyna z naszego powiatu Wymakracz Długosiodło w ostatnim meczu wygrał 6:3 z FC 2013 Różan i zakończyła debiutancki sezon na dobrej, piątej pozycji.   
WKS Rząśnik, grający w A-klasie, nadal walczy o utrzymanie w tej lidze. Niestety, w ostatniej kolejce osłabieni kadrowo rząśniczanie przegrali dotkliwie z liderem Escolą Varsovia Warszawa 0:9.
Za tydzień WKS Rząśnik czeka także bardzo ciężki mecz, choć wyjazd należeć będzie do najkrótszych. 11 czerwca o godz. 18 rząśniczanie zagrają w Wyszkowie przeciwko rezerwom Bugu.
Eurodock - maj 2024
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość