PIŁKA NOŻNA: Derby dla Nadbużanki

20.06.2024
W ostatniej kolejce warszawskiej grupy B-klasy kibice w Rząśniku mogli obejrzeć derby powiatu wyszkowskiego. Miejscowy WKS uległ Nadbużance Słopsk 2:3.

Przed meczem minutą ciszy uczczono zmarłego byłego piłkarza WKS Rząśnik Mateusza Sitka.
Emocji nie brakowało, składnych akcji z obu stron także. Lepiej zaczęli goście, którzy po dwóch golach, autorstwa był Karola Kisiela prowadzili 2:0. Przed przerwą rząśniczanie trafili na 1:2 po uderzeniu Piotra Ciemerycha.
W przerwie obaj trenerzy zmienili po trzech zawodników. Gra była wyrównana, ale w 72. minucie po strzale Piotra Topolewskiego goście ze Słopska wyszli ponownie na dwubramkowe prowadzenie. Dosłownie minutę później było 2:3, bo do siatki gości trafił Sebastian Sasin.
Mimo ataków gospodarzy, wynik nie uległ już zmianie.
WKS kończy rozgrywki na czwartym miejscu, Nadbużanka na pozycji dziesiątej.

WKS Rząśnik - Nadbużanka Słopsk 2:3 (1:2)
WKS: F. Lenart - K. Rosa (86. M. Szczepański), Ł. Abramczyk, D. Borucki (62. K. Zasłona), O. Jeż, M. Rębała (46. M. Sośnicki), H. Skrzecz (33. S. Kaczmarczyk), S. Sasin (88. B. Ponichtera), S. Klimaszewski, P. Osowiecki (46. B. Skoczeń), P. Ciemerych (46. M. Piotrowski)
Nadbużanka: B. Grabowski - K. Anklewicz, B. Wojtaszek, K. Kozłowski (46. K. Drobot), M. Druchniak, D. Kozłowski (46. W. Wiśniewski), P. Srokowski, A. Kujawski (65. M. Drobot), P. Topolewski, M. Ściechowicz (46. M. Paź), K. Kisiel
Żółte kartki: M. Piotrowski (WKS Rząśnik), K. Dorbot (Nadbużanka)
Czerwona kartka: M. Druchniak (90.+4)