PIŁKA NOŻNA: Cztery gole, trzy punkty (FOTO)

Sport

PIŁKA NOŻNA: Cztery gole, trzy punkty (FOTO)

24.08.2023
autor: mjk
Piłkarki Loczków Wyszków efektownie zainaugurowały drugoligowy sezon. W meczu z WAP Włocławek wyszkowianki zdobyły cztery gole, nie tracąc żadnego.
Zespół z Włocławka poprzedni sezon skończył na czwartym miejscu, wyprzedzając wyszkowianki o dwa punkty. Tym razem na boisku nasze piłkarki dominowały i to, że mecz zakończył się cztero-bramkowym zwycięstwem Loczków, piłkarki z Włocławka mogą uznać za najniższy wymiar kary.
Zaczęło się już w 5. minucie, kiedy niepilnowana Natalia  Markowska uderzyła z 16 metrów pod poprzeczkę bramki gości.
Do przerwy nasze piłkarki miały jeszcze kilka okazji do podwyższenia rezultatu, ale po strzałach Julity Pietruczuk i Aleksandry Kozłowskiej piłka minimalnie minęła bramkę, a uderzenie Natalii Czyż wylądowało na słupku bramki włocławianek.
Po zmianie stron dominacja wyszkowskiego zespołu nie podlegała dyskusji. W 55. minucie  pięknym strzałem z 25 metrów popisała się Anna Bortkiewicz i bramkarka gości musiała wyjmować piłkę z  siatki.
Kwadrans później, debiutująca w seniorskiej piłce Oliwia Zęgota, otrzymała świetne podanie od Natalii Czyż i, w sytuacji sam na sam, nie dała szans golkiperce WAP. Oliwia, ktora jest wychowanką Loczków, wróciła do zespołu po grze w Centralnej Lidze Juniorek w barwach Ząbkovii Ząbki oraz przerwie spowodowanej kontuzją. Młoda pilkarka zaliczyła debiut - marzenie, zdobywając gola 5 minut po wejściu na boisko.
Kolejny gol padł po uderzeniu Julity Pietruczuk, która otrzymała przed polem karnym podanie od Oliwii Świętoń i mocnym uderzeniem ustaliła wynik spotkania na 4:0 dla Loczków.
Warto wspomnieć, że w zespole prowadzonym przez Mariolę Rębowską zadebiutowały dwie zawodniczki. Oprócz Oliwii Zęgoty na boisku pojawiła się także wychowanka klubu - Zuzanna Mróz.
 
Loczki Wyszków - WAP Włocławek 4:0 (1:0)
Gole: Natalia Markowska (5.), Anna Bortkiewicz (55.), Oliwia Zęgota (70.), Julita Pietruczuk (76.)
Loczki: Adriana Wiśniewska - Aleksandra Ślubowska (73. Natalia Kasińska), Joanna Jeż, Wiktoria Mostowska (80. Zuzanna Mróz), Natalia Markowska (46. Natalia Gierałtowska), Eliza Pietruczuk, Julita Pietruczuk, Anna Bortkiewicz, Oliwia Świętoń, Natalia Czyż (80. Roksana Bylak), Aleksandra Kozłowska (65. Oliwia Zęgota)
Sędziowała: Agnieszka Szybińska (MZPN)
Widzów: ok. 150.

W najbliższą niedzielę Loczki grają na wyjeździe w Koninie z rezerwami Ekstraligowego Medyka. Początek o 11.00.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość