PIŁKA NOŻNA: Czas na B-klasowe derby powiatu

08.11.2023
Wyniki B-klasowych drużyn z naszego powiatu z ostatniego weekendu:

WKS Rząśnik zrobił bardzo przyjemną niespodziankę swoim kibicom, wygrywając mecz z liderem warszawskiej grupy B-klasy - Sokołem II Serock 4:1.
Spotkanie zaczęło się świetnie dla rząśniczan, którzy wyszli na prowadzenie już w 7. minucie po golu Mateusza Krawczyka. Mimo dogodnych sytuacji z obu stron, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla WKS.
Szybko po zmianie stron goście wyrównali, ale to do zawodników z Rząśnika należały dalsze minuty meczu.     W 69. minucie gola zdobył Marcin Rębała, pięć minut później na 3:1 podwyższył Karol Rosa, a wynik ustalił w ostatniej minucie spotkania Patryk Śleszyński.
Po sobotniej wygranej WKS ma na koncie 19 punktów i zajmuje 6. miejsce w tabeli.

Nadbużanka Słopsk przegrała z zajmującym drugie miejsce w tabeli AP FFK Warszawa 3:7. Wyjazdowy mecz nie poszedł po myśli ekipy Nadbużanki. Już do przerwy wynik brzmiał 4:0 dla stołecznego zespołu. Ale prawdziwa strzelanina rozpoczęła sięw ostatnich 10 minutach meczu. Goście zdobyli od 80. do 85. minuty trzy gole (Mateusz Reniewicz, Marcel Wysocki i ponownie Reniewicz), ale gospodarze odpowiedzieli dwoma trafieniami i mecz zakończył się wynikiem 7:3 dla warszawian, którzy awansowali na pozycję lidera klasy B. Nadbużanka zajmuje 7. miejsce z 19 punktami na koncie.

Przed nami niedzielne derby powiatu w „Serie B”. Na stadionie miejskim w Wyszkowie Nadbużanka Słopsk podejmować będzie WKS Rząśnik. Obie drużyny po 12 meczach zgromadziły po 19 punktów i zajmują w tabeli miejsce obok siebie. Początek spotkania o godzinie 15.00. Zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek.

WKS Mystkówiec w niedzielę pojechał do Przasnysza na mecz z rezerwami miejscowego MKS. To spotkanie piłkarzom z gminy Somianka się zupełnie nie udało. WKS Przegrał 0:6 i spadł w tabeli ostrołęckiej klasy B na szóste miejsce.
W najbliższą niedzielę mystkowianie grają u siebie z wiceliderem - Iskrą Krasne. Początek meczu o godzinie 14.00