PIŁKA NOŻNA: Bug wygrywa z Radością

Sport

PIŁKA NOŻNA: Bug wygrywa z Radością

17.09.2021
autor: M
W rozgrywkach Pucharu Polski, po pokonaniu Korony Góra Kalwaria, wyszkowianie okazali się dużo lepsi od swojego ligowego rywala – PKS-u Radość.
Obie drużyny powinny zagrać ze sobą w lidze dopiero na zakończenie rundy jesiennej, jednak pucharowy los skojarzył je wcześniej. Warto przypomnieć, że trenerem ekipy z warszawskiego Wawra w dalszym ciągu jest były opiekun Bugu – Łukasz Stasiuk.
Mimo że obie drużyny grają w tej samej lidze, na boisku dominowała jedna z nich. Byli to środowi goście, którzy szczególnie w kontekście drugiej odsłony wręcz zdeklasowali warszawian.
Strzelanie rozpoczął Krzysztof Maciak. Defensor Bugu wykorzystał rzut karny podyktowany za podcięcie Krawczyka w polu karnym. Po chwili PKS miał jedyną dobrą okazję w meczu, ale niepilnowany piłkarz strzelił w boczną siatkę. Przed przerwą gola zdobył jeszcze Podolski. Bo dokładnej wrzutce Łady Rudnik z 3 metrów trafił w bramkarza, a Podolskiemu zostało tylko kopnąć do pustej bramki.
Dwie minuty po przerwie wyszkowianie egzekwowali rzut rożny. Po zamieszaniu i odbiciu piłki od słupka najprzytomniej zachował się Kamiński, który strzelił celnie, a bramkarz złapał piłkę już za linią bramkową. Chwilę później prowadzenie podwyższył Rudnik, wykorzystując drugi w tym spotkaniu rzut karny. Gola strzelił również Łada. Rozgrywający Bugu zdecydował się na strzał sprzed pola karnego i piłka po rykoszecie zmyliła bramkarza. Na listę strzelców wpisał się także Krawczyk. Nasz młodzieżowiec, po dośrodkowaniu z prawej strony, uprzedził bramkarza i głową skierował piłkę do bramki. Również po uderzeniu głową padł ostatni gol w tym spotkaniu. Jego autorem był Kamiński, który w ten sposób skompletował dublet.

PKS Radość – Bug 0:7 (0:2)
Gole: K. Maciak 23 (karny), Podolski 36, Kamiński 47, 85, Rudnik 52 (karny), Łada 61, Krawczyk 80
Bug: Imiołek – Ciach, M. Maciak (66. Cyrych), Wojtkowski, K. Maciak – Krawczyk, Podolski, Łada, de Sousa Costa – Rudnik, Kamiński
Żółta kartka: K. Maciak
Sędziował: Chmielak (Warszawa)
Widzów: 50

Kolejnego pucharowego rywala Bugu ponownie wyłoni losowanie, które Mazowiecki Związek Piłki Nożnej przeprowadzi najprawdopodobniej pod koniec przyszłego tygodnia. W VI rundzie do gry dołączą IV-ligowcy z okręgu Warszawa. Następne mecze 29 września.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość