PIŁKA NOŻNA: B-klasa z gradem goli

17.04.2018
autor: Maciej J. Kowalski
Mnóstwo bramek padło w ostatniej kolejce rozgrywek „Serie B”, jak popularnie określa się ósmą ligę piłkarską. Najwięcej, bo aż 12 zaaplikowali swoim przeciwnikom zawodnicy Wymakracza Długosiodło.
Wymakracz Długosiodło grał w sobotę o 16.30 mecz u siebie (czyli w Wąsewie) z GLKS Lelis w ramach 15 kolejki rozgrywek ostrołęckiej B-klasy. Kiedy po 20 minutach meczu było już 4:0 dla gospodarzy wiadomo było, że nic złego w tym meczu długosiodlanom stać się nie może. Tym bardziej, że drużyna z Lelisa przyjechała w 13-osobowym składzie i widać było, że im dłużej trwa mecz, tym bardziej brakuje im sił. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 7:0 i zgromadzeni na trybunach kibice głośnymi okrzykami zaczęli domagać się „dychy”.
Tak też się stało. Po 10 minutach od wznowienia gry było już 10:0, a gola, który dopełnił hattricka, zdobył Adam Duda. Wcześniej, bo w pierwszej połowie swojego trzeciego gola tego dnia zdobył Emil Mostowski, ale on dołożył jeszcze w 78. minucie meczu czwarte trafienie.
Wymakracz Długosiodło – GLKS Lelis 12:0 (7:0).
Gole dla Wymakracza: Emil Mostowski 4 (3., 13., 43., 78.), Adam Duda 3 (32., 48., 57.), Dominik Gołębiewski (14.), Kamil Michalak (20.), Mariusz Witkowski (38.), Michał Szymański (51.), Michał Laska (74.)
Druga nasza drużyna z ostrołęckiej B-klasy grała w niedzielę w Goworowie. WKS Mystkówiec zremisował trudny mecz 3:3. Do przerwy gracze z gminy Somianka prowadzili 2:0, ale końcówka meczu należała do gospodarzy, którzy powinni być bardzo zadowoleni z wywalczenia jednego punktu. Gole dla WKS zdobywali Robert Szulc (2) i Adam Melion.
Orz Goworowo - WKS Mystkówiec 3:3 (0:2)
A za tydzień derby powiatu wyszkowskiego. W niedzielę o 17 w Rząśniku WKS Mystkówiec podejmie Wymakracz Długo-siodło.
Lider warszawskiej B-klasy, WKS Rząśnik pojechał na wyjazdowy mecz do Kobyłki. Tam, po bardzo wyrównanym meczu, zremisował podobnie jak mystkowianie 3:3 z rezerwami Wichru. Dwie bramki dla rząśniczan zdobył Mateusz Krawczyk, jedno trafienie było dziełem Pawła Osowieckiego.
Wicher II Kobyłka - WKS Rząśnik 3:3
W najbliższą niedzielę WKS Rząśnik zagra o 14, na swoim stadionie, z GKS Dąbrówka i będzie to pojedynek na szczycie warszawskiej B-klasy, lider zagra bowiem z wiceliderem.