PIŁKA NOŻNA: Albo wygrywamy albo się uczymy (foto)

25.04.2017
- tak podsumował sobotni mecz Loczków Wyszków trener Karol Wołynko. Wyszkowianki w Tomaszowie Mazowieckim przegrały 1:4 (0:1) z głównym pretendentem do awansu do I ligi.
Zespół Dargfilu Tomaszów nie zagrał olśniewającego spotkania, ale różnica w doświadczeniu była na tyle duża, że gospodynie poradziły sobie z Loczkami. Do przerwy powinno być 1:1, bo świetnej sytuacji nie wykorzystała Paulina Pokraśniewicz. Parę minut później zawodniczka Dargfilu Aleksandra Wójciak była najsprytniejsza w zamieszaniu po rzucie rożnym i po 45 minutach było 1:0 dla tomaszowianek.
Dwie zmiany przeprowadzone w przerwie w zespole Loczków  przyniosły poprawę gry w środku pola. W 56. minucie z rzutu wolnego z 25 metrów huknęła Karolina Pokraśniewicz, piłka odbiła się od poprzeczki i spadła już za linią bramkową.
Przez 10 minut wydawało się, że nasze piłkarki są zdolne do sprawienia sensacji. Wyszkowianki były jednak słabsze fizycznie i mniej doświadczone od miejscowych, wśród których wiele zawodniczek ma na koncie wiele występów w I lidze i ekstraklasie.
Kiedy po błędzie sędzi padła druga bramka dla Dargfilu z piłkarek z Wyszkowa zeszło powietrze. Gospodynie za to atakowały do końca i najpierw, po ładnej akcji zdobyły trzeciego gola, a 3 minuty przed końcem meczu z rzutu wolnego „strzał życia” oddała Aleksandra Jasnowska. Jej „okienko” mogłoby być ozdobą każdego meczu.
- Zapominamy o tym meczu i skupiamy się na tym, żeby dobrze wypaść w najbliższych dwóch spotkaniach w Wyszkowie - powiedziała kapitan wyszkowskiego zespołu Karolina Pokraśniewicz.
Rzeczywiście mecze w czwartek (z Heliosem Białystok) i niedzielny (z Kolejarzem Łódź) będą bardzo ważne. Obie te drużyny zajmują w tabeli miejsce za wyszkowiankami i w sztabie Loczków wszyscy liczą na 6 punktów.
Oba mecze (czwartek i niedziela) na wyszkowskim stadionie rozpoczną się o godzinie 17.00. Zawodniczkom przyda się wsparcie podczas tych spotkań.
Warto dodać, że w Loczkach wystąpiły dwie nowe zawodniczki. Absolutna debiutantka Weronika Szymańska oraz Martyna Jechna, która swój pierwszy mecz w II lidze zagrała w wieku 14 lat i... 2 dni. Widać, że szkolenie juniorek w wyszkowskim klubie przynosi całkiem dobre rezultaty.

Dargfil Tomaszów Mazowiecki - Loczki Wyszków 4:1 (1:0)
Gol dla Loczków: Karolina Pokraśniewicz (56.)
Loczki: Joanna Żak - Joanna Jeż, Karolina Pokraśniewicz, Adriana Wiśniewska, Natalia Czyż (55. Julia Owsiejko), Natalia Markowska, Kamila Bonisławska, Natalia Chimkowska (46. Kamila Wojtyra), Natalia Stępkowska (85. Weronika Szymańska), Karolina Frąntczak (46. Martyna Jechna), Paulina Pokraśniewicz.