LEKKOATLETYKA: Ewa Jagielska z medalem MP

29.09.2016
autor: M
Pochodząca z naszego powiatu zawodniczka - Ewa Jagielska, zdobyła w minionym tygodniu brązowy medal Mistrzostw Polski w biegu na 5 km.
W minioną niedzielę w ramach biegu „Kleszczów na piątkę” na dystansie 5 km odbywały się 5. Otwarte Mistrzostwa Polski Kobiet.
Pogoda była bardzo dobra do szybkiego biegania. Po fali upałów przyszło zdecydowane ochłodzenie i bieg był o wiele szybszy niż rok temu.
Najlepsza była Katarzyna Kowalska, która pokonała dystans w czasie 16:24.  Ubiegłoroczna zwyciężczyni Ewa Jagielska, która w poprzedniej edycji wygrała ze sporą przewagą z czasem 17:07, nie dała rady obronić tytułu, choć w tym roku pobiegła aż o 21 sekund szybciej. Na metę dotarła jako trzecia z czasem 16:46.
W biegu głównym wystartowało 308 zawodników.