KOLARSTWO: Wyścig po ziemi wyszkowskiej (FOTO, WIDEO)

11.10.2021
autor: SB, fot. Urząd Miejski, GCIKSiR w Długosiodle, wideo: KPP Wyszków
86 km pokonali zawodnicy biorący udział w zakończeniu sezonu kolarskiego o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego. Trasa wyścigu biegła przez gminy Wyszków, Brańszczyk, Rząśnik i Somianka, a najszybszy zawodnik pokonał ją w czasie 2:09:34.

Ogólnopolski wyścig kolarski odbył się w słoneczną niedzielę 10 października. Kolarze startowali w z ul. Sowińskiego w Wyszkowie, gdzie znajdowała się też meta. Była to doskonała okazja, by przypomnieć wspaniałych wyszkowskich kolarzy, którzy reprezentowali nasze miasto przez wiele lat: Mieczysława Jachacego, Jana Kuczyńskiego, Włodzimierza Góralewskiego oraz Mirosława Bralewskiego.
Tymczasem na trasie najlepsi kolarze toczyli zaciętą walkę o I miejsce. Najlepszy czas - 2:09:34 - uzyskał Adam Stachowiak z HRE Mazowsze Serce Polski. Tylko dwie sekundy straty mieli Stanisław Aniołkowski (Bingoal WB) i Marcin Budziński (HRE). To czołówka klasyfikacji końcowej w kategorii elita.
Na podium nie zabrakło zawodników wyszkowskiego klubu Catena. Kamil Kuśmider wygrał w kategorii amator do lat 40, a Piotr Michalik był trzeci w kategorii amator M1.
Wydarzenie było współorganizowane z Samorządem Województwa Mazowieckiego.