KOLARSTWO: Udane ściganie w Rząśniku (foto)

25.05.2021
Łukasz Góralewski i Kamil Kuszmider okazali się najlepsi na bardzo trudnej trasie w Rząśniku. Wyścig Legia MTB Maraton odbył się w niedzielę.

Na dystansie GIGA dwaj zawodnicy Cateny Wyszków nie mieli sobe równych. 55 kilometrów bardzo atrakcyjnej ale i wymagającej trasy pokonali w niewiele ponad 2 godziny. Trzeci na mecie był zawodnik Absolutebikes.pl Wiktor Gindorowicz.
Na dystansie MEGA (33 kilometry) najszybszy był Damian Traczyk AD Cycling Team. Bardzo dobre miejsca zajęli kolarze wyszkowskiej Cateny, Adrian Kuczyński był czwarty (pierwsze miejsce w klasie M3), a piąte miejsce zajął Paweł Trzciński (zwycięzca w klasie M4). Drugi w klasie M2 był Łukasz Mróz. Paweł Abramczyk (główny twórca trasy w Rząśniku oraz zastępca wójta tej gminy) zajął w grupie M3 piąte miejsce, wśród zawodników M5 najlepszy był Robert Korytkowski.
Warto dodać, że na dystansie MEGA ścigały siętakże cztery panie. Pierwsza do mety dojechała Dorota Warczyk z Tomaszowa Mazowieckiego.

Piękna trasa, deszcz i ostre słońce, ostre zjazdy i wymagające podjazdy - to wszystko sprawiło, że niedzielny wyścig Legia MTB Maraton był naprawdę bardzo udaną imprezą. Kolarze do Rząśnika wrócą za rok.