KOLARSTWO SZOSOWE w Długosiodle (foto)

13.10.2020
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. GCIKSiR w Długosiodle
W Długosiodle zakończyły się trzydniowe kolarskie Mistrzostwa Mazowsza w Kryterium Ulicznym.

Z roku na rok jazda na rowerze zyskuje coraz więcej miłośników, a kolarstwo szosowe pozostaje najbardziej popularnym na świecie rodzajem tej dyscypliny sportowej. Amatorsko uprawia go ok. milion ludzi. Organizowanych jest wiele, wiele zawodów, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Nie inaczej było w przypadku Mistrzostw Mazowsza w Kryterium Ulicznym, które odbyły się w trzech miejscowościach. Rozpoczęły się 8 października w Mławie. Dzień później kolarze zawitali do Ciechanowa, a w sobotę, 10 października jeździli po ulicach Długosiodła. Najmłodsi zawodnicy mieli do pokonania 13 km, ci najbardziej doświadczeni - 81 km. Oczywiście, nie zabrakło kolarzy wyszkowskiego klubu Catena.
W kategorii masters panowie 1. miejsce zajął Bogdan Banaszek (Mazowsze Serce Polski), 2. - Patryk Badura (Michelin Bloomnet Team), 3. - Sylwester Matusiak (niezrzeszony/ Michelin Bloomnet).
Spośród kolarzy Cateny Wyszków najwyżej, na 5. miejscu, uplasował się Mirosław Bralewski (w klasyfikacji generalnej po trzech etapach zajął 9. pozycję). 9. był Kamil Rojek (w klasyfikacji generalnej 15. miejsce), 12. - Bogdan Leśniakiewicz (w klasyfikacji generalnej 21. miejsce), 13. - Stanisław Jastrzębski, wójt gminy Długosiodło (w klasyfikacji generalnej 24. miejsce).
W najdłuższym wyścigu, na dystansie 81 km pierwsze trzy miejsca zajęli kolarze Mazowsza Serca Polski: Adrian Banaszek, Tobiasz Pawlak i Jakub Kaczmarek.
W Długosiodle odbyły się również Szosowe Mistrzostwa Mazowsza oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Kolarstwie Szosowym.