KOLARSTWO: Łukasz Góralewski mimo wygranej jest drugi (foto)

Sport

KOLARSTWO: Łukasz Góralewski mimo wygranej jest drugi (foto)

12.10.2021
autor: opr. mjk
Łukasz Góralewski (Catena Wyszków) wygrał czternasty, ostatni etap cyklu LOTTO Poland Bike Marathon. Mimo pięciu wygranych, dwóch drugich miejsc i jednego trzeciego nasz zawodnik zajął oostatecznie w klasyfikacji drugie miejsce.

Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon 2021, prowadzony przez Grzegorza Wajsa, już na mecie. Amatorzy na rowerach górskich zakończyli trzynasty sezon cyklu w warszawskim Wawrze. Frekwencja imponująca. Aż 700 miłośników dwóch kółek rywalizowało w wyścigach ze startem i metą przy Szkole Podstawowej nr 138 w warszawskim Wawrze.
- Wawer to marka naszego cyklu, jest tu wyjątkowy „kolarski klimat” - podkreślił Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. - Ta warszawska dzielnica już jedenasty raz z rzędu znalazła się na mapie Poland Bike, a dziesiąty raz była areną finałową.
Wawerskie trasy LOTTO Poland Bike Marathon prowadziły przez Mazowiecki Park Krajobrazowy, wykorzystując m.in. pierwszy, profesjonalny szlak MTB w Warszawie i jej okolicach, stworzony przez dzielnicę Wawer i ekipę Poland Bike.
- Wawerski Szlak MTB jest miejscem doskonale już znanym przez amatorów MTB - mówił Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. - Od ponad 10 lat zapraszamy kolarzy do Wawra na teren niezwykle malowniczy, ale i dość wymagający, obfitujący w sporo technicznych zjazdów i podjazdów.
To był czternasty etap cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2021. Na dystansie MAX (49 km) wygrał Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków), finiszując przed Pawłem Arciszewskim (WKSG Poznań) i Łukaszem Woźnicą (Damovo Bike Team). Wśród kobiet zwyciężyła Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Damovo Bike Team), przed Katarzyną Ebert (NewAge Fitness SklepRowerowy.pl) i Iloną Bicką (Warszawa).

Trasę MINI (29 km) najszybciej pokonał Jakub Brutkowski (UKK Huragan Wołomin), w gronie kobiet triumfowała Malwina Krzyczkowska (Warszawski Klub Kolarski). Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (8,5 km). Wygrał Antoni Mrowiński (Kamyk Radzymin MTB Team), a w rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Alicja Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team).
W klasyfikacji drużynowej TEAM OPEN w warszawskim Wawrze najlepszy był Damovo Bike Team, przed KK Catena Wyszków i Mybike.pl, natomiast punktację TEAM MINI wygrał Vortune Equity Bike Team, przed Grupą ANG i HPE-ESKOM. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM triumfował Kamyk Radzymin MTB Team, przed UKK Huragan Wołomin i Warszawskim Klubem Kolarskim, a w punktacji rodzinnej wygrali Wróblewscy, przed Bickimi i Jedynakami.

Zgodnie z tradycją koniec wieńczył dzieło. W warszawskim Wawrze nastąpiła dekoracja finałowa uczestników LOTTO Poland Bike Marathon 2021. W najbardziej prestiżowej klasyfikacji generalnej Open triumfowali: na dystansie MAX - Łukasz Woźnica i Krystyna Żyżyńska-Galeńska (oboje z Damovo Bike Team), na MINI - Tomasz Siewierski (Vortune Equity Bike Team) i Julita Tomaszewska (Timbud Team), a na FAN - Michał Jedynak (LKK LUKS Sławno) i Aleksandra Dzięcioł (UKK Huragan Wołomin).
Do klasyfikacji liczono osiem wyścigów, z których pięć wygrał Łukasz Góralewski, dwukrotnie kończąc zawody ze srebrnym medalem. Mimo to przegrał ze zwycięzcą o 0,19 pkt. Oczywiście Łukasz Góralewski wygrał kategorię M3.
W kategorii M2 Kamil Kuszmider był siódmy, w M4 Paweł Trzciński zajął trzecie miejsce, a w kategorii M5 najlepszy był Robert Korytkowski.
Naszym kolarzom gratulujemy!
 

W klasyfikacji drużynowej LOTTO Poland Bike Marathon 2021 zwyciężyli: w TEAM OPEN - Damovo Bike Team, przed Mybike.pl i KK Catena Wyszków; a w TEAM MINI -  Vortune Equity Bike Team, przed Timbud Team i Grupą ANG. Rywalizację zespołów młodzieżowych wygrał Warszawski Klub Kolarski, przed UKK Huragan Wołomin i Kamyk Radzymin MTB Team. W punktacji rodzinnej najlepsi okazali się Biccy, przed Jedynakami i Wróblewskimi. Były też nagrody specjalne, m.in. koszulki kolarskie Orzeł Poland Bike i pamiątkowe trofea.
NINA - kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość