KOLARSTWO: LOTTO Poland Bike Marathon w Wyszkowie (FOTO)

Sport

KOLARSTWO: LOTTO Poland Bike Marathon w Wyszkowie (FOTO)

28.06.2021
autor: Media Poland Bike, SB
Peleton LOTTO Poland Bike Marathon nie zwalnia tempa. Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, zawitał do Wyszkowa na niezwykle atrakcyjny teren nad Bugiem. W kolarskim miasteczku na stadionie miejskim WOSiR w Wyszkowie stawiło się 500 miłośników dwóch kółek. Jak na początek wakacji, frekwencja imponująca! Cieszy, że wśród nagrodzonych nie brakuje wyszkowian.
 
- To była niesamowita jazda w prawdziwych „puszczańskich klimatach” - mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Kolarze najpierw przejechali przez most na Bugu, a zaraz potem zanurzyli się w leśnych ostępach. Wyszkowska trasa prowadziła przez dukty i szlaki w malowniczej Puszczy Kamienieckiej. Teren przepiękny, ale zarazem techniczny i pełen wymagających odcinków, niełatwych nawet dla wytrawnych amatorów MTB.
 
Dystans MAX (57 km) najszybciej pokonał, wygrywając drugi raz z rzędu, Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków), wyprzedzając Ernesta Kurowskiego (Józefów) i Tomasza Skrzyniarza (Mybike.pl). Wśród kobiet zwyciężyła Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Damovo Bike Team), przed Iloną Bicką (Warszawa) i Aleksandrą Piętą (AZS AWF Katowice).
 
Na trasie MINI (37 km) na pierwszym miejscu został sklasyfikowany Marcin Reszke (Vortune Equity Bike Team), przed Sebastianem Bittnerem (DanieloSportsWear) i Arturem Sienkiewiczem (Wieliszew Heron Team). Rywalizację kobiet wygrała Malwina Krzyczkowska (Warszawski Klub Kolarski), przed Oliwią McFarlane (Blu Sky Endurance) i Magdaleną Sobczak (Wieliszew Heron Team).
 
Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (9,5 km). Wśród chłopców triumfował Michał Jedynak (LKK LUKS Sławno), przed Igorem Hofmanem (Komobike Scott) i Krzysztofem Paziewskim (UKS Kolarz Nadarzyn), a w gronie dziewcząt najlepsza była Patrycja Tabor (Warszawski Klub Kolarski), przed Aleksandrą Dzięcioł (UKK Huragan Wołomin) i Alicją Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team). W Mini Crossie na terenie Kolarskiego Miasteczka jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat, wśród których nie zabrakło małych wyszkowian. W kat. DC1 ścigała się Gabriela Góralewska, Skuszew (VI miejsce), w kat. CC1 - Tymon Sarnacki, Catena Wyszków (IV miejsce) i Nikodem Korytkowski, Catena Wyszków (V miejsce), w kat. CC2 - Antoni Gołębiewski, Wyszków, Filip Góralewski, Skuszew, Leon Sarnacki, Catena Wyszków, Piotr Mech, Wyszków i Szymon Umiński, Wyszków. Gratulujemy!
 
W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM zwyciężył Mybike.pl, przed KK Catena Wyszków i Grupą ANG, natomiast punktację MINI TEAM wygrał KK Catena Wyszków, przed Vortune Equity Bike Team i Grupą ANG. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM triumfował Warszawski Klub Kolarski, przed UKK Huragan Wołomin i Kamyk Radzymin MTB Team, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Biccy, przed Jedynakami i Miąskiewiczami.
 
LOTTO Poland Bike Marathon w Wyszkowie - pod honorowym patronatem Burmistrza Wyszkowa - został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miejskim w Wyszkowie, Wyszkowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Wyszkowie oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość