KOLARSTWO: Catena na podium (foto)

Sport

KOLARSTWO: Catena na podium (foto)

11.08.2020
autor: Media Poland Bike
Reprezentujący Klub Kolarski Catena Wyszków Adrian Kuczyński i Kamil Kuszmider stanęli na podium XI Memoriału Stanisława Królaka, który odbył się 9 sierpnia w Warszawie.
 
Impreza, organizowana przez Grzegorza Wajsa, tym razem była skierowana wyłącznie do zawodników z licencjami Masters oraz wszystkich amatorów dwóch kołek. Frekwencja, mimo żaru lejącego się z nieba, znów dopisała. Na warszawskim Starym Mieście ścigało się blisko 300 kolarzy, a najlepsi w wyścigach głównych sięgnęli po „Pompki Królaka”.
- Było wszystko to, czym charakteryzuje się kolarskie widowisko - mówi organizator i pomysłodawca Memoriału Stanisława Królaka, były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs. - Swoje wyścigi najpierw miały przedszkolaki, dzieci i młodzież. Potem amatorzy oddzielnie na rowerach górskich i szosowych. Nowa formuła Memoriału Królaka sprawdziła się i stanie się już tradycją tego warszawskiego święta kolarskiego.
Dwa wyścigi główne na kultowej „Rundzie Królaka” (2700 metrów), ze startem i metą na Krakowskim Przedmieściu, zjazdem Karową i podjazdem Bednarską. I dwie „Pompki Królaka” do zdobycia. Rywalizację na rowerach górskich (7 rund, 19 km) wygrał Hiszpan Gabriel Girau-Tur (Karomet Team), który finiszował przed Michałem Glanzem (Świat Rowerów Team) i Adrianem Kuczyńskim (KK Catena Wyszków). W wyścigu na rowerach szosowych (10 rund, 27 km) zwyciężył Radosław Rękawek (Cross Cartel), który na finiszu wyprzedził Daniela Packiego (Lider Team Opoczno) i Kamila Kuszmidra (KK Catena Wyszków).
Wyjątkowi goście pojawili się w kolarskim miasteczku na Krakowskim Przedmieściu. To m.in. córka Stanisława Królaka, warszawiaka, pierwszego polskiego zwycięzcy Wyścigu Pokoju z 1956 roku - Ewa Królak-Bończak oraz brat kolarskiego mistrza Maciej Królak. Niezwykły klimat Memoriału Królaka podkreśliła też prezentacja i przejazd dużej grupy kolarzy w stylu retro na historycznych rowerach szosowych.
XI Kolarski Memoriał Stanisława Królaka w Warszawie - pod honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy - został zorganizowany przez Fundację Sport przy współpracy z Biurem Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy, Zarządem Dróg Miejskich w Warszawie, Strażą Miejską w Warszawie, Totalizatorem Sportowym - właścicielem marki LOTTO oraz Poland Bike. Impreza była współfinansowana ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość