HFO: Kierpacz lepszy od Trześniewskiego

Sport

HFO: Kierpacz lepszy od Trześniewskiego

05.02.2022
autor: mjk
Przemysław Kierpacz (KO Bloodline Gym Nysa) pokonał w sobotni wieczór Piotra Trześniewskiego (Kuźnia Mistrzów Wyszków) podczas gali HFO, która odbyła się w Warszawie.

W sobotę 5 lutego w hali sportowej Centrum Rekreacyjno-Sportowego Bielany przy Lindego w Warszawie odbędzie się gala HFO 11. W walce w kategorii do 81 kg wyszkowianin Piotr Trześniewski (12-5-2) zmierzył się z Przemysławem Kierpaczem (18-8) z Nysy.
Obaj zawodnicy obiecywali twardą walkę i tak było.
Pierwsze dwie rundy były wyrównane, żaden z zawodników nie osiągnął wyraźnej przewagi. Były wicemistrz świata K-1 Global Piotr Trześniewski w swoim stylu próbował zamykać Kierpacza na linach, ale zawodnik z Nysy był w stanie uciekać, okrążając rywala. Podopieczny Pawła Delugi parł do przodu niczym taran, szukając swojej szansy w kombinacjach pięściarskich. Kilkakrotnie trafił rywala, ale ciosy nie spowodowały zamierzonego efektu. Ciekawie było również w klinczu, w którym obaj zawodnicy postanowili pokazać swoją przewagę fizyczną, ale ani jeden ani drugi nie był w stanie wywrócić przeciwnika.
Koniec nastąpił pod koniec trzeciej rundy (do gongu pozostało ok. 50 sekund). Prawy krzyżowy i poprawka lewym sierpowym  posłały wyszkowianina na deski, po czym sędzia Piotr Bogucki zdecydował się przerwać pojedynek.
Dla wyszkowianina był to pierwszy pojedynek po pięcioletniej przerwie. Miejmy nadzieję, że następny będzie bardziej udany. Tym bardziej, że w sobotęPiotr Trześniewski walczył w kategorii 81 kg, czyli zdecydowanie za wysokiej dla siebie.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość