FUTSAL: Powstaje nowa sekcja

Sport

FUTSAL: Powstaje nowa sekcja

28.05.2024
autor: mjk
Zapowiada się trzecia liga w Wyszkowie! Bug Wyszków otwiera nową sekcję - futsal.

Z przyjemnością informujemy, że w Wyszkowie powstała nowa odrębna sekcja - futsalu! Pragniemy dołączyć do grona zespołów, które promują widowiskową, dynamiczną dyscyplinę, którą jest futsal. (...)Sekcja stawia sobie ambitne cele, do których należy m.in. udział w rozgrywkach ligowych na szczeblu regionalnym i promowanie futsalu wśród dzieci, młodzieży, mieszkańców Wyszkowa i okolic oraz kontynuowanie ponad 100-letniej tradycji.
Już wkrótce ogłoszone zostaną terminy otwartych treningów i informacje dotyczące możliwości dołączenia do sekcji. - tyle można przeczytać na fanpejdżu MZKS Bug Wyszków.

Futsal, czyli halowa odmiana piłki nożnej jest coraz bardziej popularna w Polsce. Jeśli Bug Wyszków rozpocznie rozgrywki w nadchodzącym sezonie - zagra w III lidze (czyli na czwartym poziomie rozgrywkowym). Jest to liga mazowiecka, a grają w niej w tym sezonie: GKS Futsal Dąbrówka, UKS TOHO Grodzisk Maz., Wawerskie Stowarzyszenie Sportowe, LZS Rokola Otwock Wielki, TS Falenica.

Jako ciekawostkę można podać, że zawodniczki Loczków Wyszków od lat występują na futsalowych parkietach (zresztą z sukcesami, mając w dorobku między innymi Młodzieżowe Mistrzostwo Polski U-18) w barwach AZS UW Warszawa, który to klub na sezon zimowy wypożycza wyszkowskie piłkarki.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość