FUTBOL AMERYKAŃSKI: Wygrana w Lublinie przybliża do play-offów

27.09.2021
Wygrana Rhinos Wyszków z lubelskimi Tytanami przybliżyła naszych futbolistów amerykańskich do awansu do fazy play-off ligi PFL9. Najważniejszy mecz jednak jeszcze przed nimi.

Wyszkowianie do przerwy meczu w Lublinie prowadzili już 26:0 i trudno było wskazywać innego kandydata do zwycięstwa w sobotnim meczu. Po pierwszej kwarcie nasi zawodnicy prowadzili 7:0, w drugiej części dołożyli kolejnych 19 oczek.
Po przerwie jednak do ataku ruszyli gospodarze, którzy w krótkim czasie zdobyli 13 punktów i doprowadzili do stanu 13:26 po trzeciej kwarcie. Jednak nie wystarczyło im sił na zdobycie dalszych punktów. Wyszkowianie na początku ostatniej kwarty zaliczyli kolejne przyłożenie oraz podwyższenie i prowadzili spokojnie 33:13. W ostatniej akcji meczu Nosorożce dołożyły jeszcze jedno przyłożenie i cały mecz zakończył się okazałym zwycięstwem naszych zawodników 39:13

Tytani Lublin - Rhinos Wyszków 13:39
Rhinos: Kacper Zawadka, Piotr Wykowski, Szymon Berbeć Wiktor Stankiewicz, Bartosz Morka, Kacper Jaszewski, Jakub Kortiuk, Dominik Buczek, Hubert Morka, Wiktor Wasilewski, Mateusz Lubański Jakub Kowalkowski, Michał Mroczek, Daniel Kanownik, Bartosz Zapendowski, Karol Szymański, Tomasz Iwański, Mateusz Waśkiewicz, Michał Ptak, Piotr Piórkowski, Łukasz Rylski, Damian Kuchta Hubert Dąbrowski, Konrad Kukwa, Mateusz Ślesik, Marcin Zaręba, Łukasz Berbeć, Jakub Kosewski, Kamil Wykowski

Najbliższy mecz to pojedynek o awans do fazy play-off. W niedzielę w Wyszkowie Rhinos podejmować będą Warsaw Eagles B. Będzie to ostatni mecz sezonu zasadniczego. Spotkanie o awans rozpocznie się o 13.00 na stadionie miejskim. Zwycięzca zagra w ćwierćfinale ligi z Armadą Szczecin, zwycięzcami PFL9 z zeszłego sezonu.