FUTBOL AMERYKAŃSKI: Rhinos Wyszków wygrywają w Gdańsku

05.07.2024
Futboliści amerykańscy Rhinos Wyszków awansowali do fazy play-off rozgrywek PFL2. W sobotnim meczu w Gdańsku wyszkowianie pokonali Białe Lwy 22:7.

Mecz zaczął się niedobrze dla naszej drużyny. Gospodarze po przyłożeniu i podwyższeniu prowadzili 7:0. Na szczęście jeszcze przed końcem pierwszej kwarty Rhinos wyrównali. Bartosz Morka podał do Jakuba Semy i wyszkowianie uzyskali pierwsze punkty. Chwilę potem Łukasz Berbeć podwyższył za 1 punkt.
W drugiej kwarcie Rhinos znów punktowali. Kolejna akcja Bartosza Morki i Jakuba Semy dała prowadzenie 13:6, Łukasz Berbeć uzyskał 3 punkty po tzw. field goalu.
Po przerwie żadna z drużyn długo nie potrafiła wykonać akcji punktowej. Dopiero w czwartej kwarcie kolejne podanie Bartosza Morki na 6 oczek zamienił Kacper Berbeć, ustalając końcowy wynik meczu na 22:7 dla Rhinos.
Mimo okrojonego składu, mecz w Gdańsku wyszkowscy futboliści zagrali bardzo dobrze. Dzięki wygranej Rhinos na pewno zagrają w fazie playoff ligi PFL2.
13 lipca w Wyszkowie odbędzie się ostatni mecz fazy zasadniczej ligi. Nosorożce będą podejmować Lakers Olsztyn, z którymi pierwszy mecz przegrali 7:13. Jest więc okazja do rewanżu i sprawdzenia sił przed fazą pucharową.